Akrep burcu erkeği ve kadınının genel özellikleri

Akrep burcunun genel özellikleri nelerdir? Akrep kadınının özellikleri, akrep kadını nasıl olur? Akrep erkeğinin özellikleri, akrep erkeği nasıl olur?
Akrep Burcu


Akrep burcunun genel özellikleri nelerdir? Akrep kadınının özellikleri, akrep kadını nasıl olur? Akrep erkeğinin özellikleri, akrep erkeği nasıl olur?

Akrep burçları, yaşamlarına tutkuyla bağlıdırlar. Hiçbir işleri yarım değildir. Her şeyi tamamlarlar. Bu konuda akreplere disiplinli diyebiliriz. Akrepler mimiklerini kontrol altında tutabilirler fakat tüm sevinçleri, kızgınlıkları veya nefretleri o gözlerinden mutlaka okunur. Hele bir de o duygularına kapılırlarsa o zaman tehlikeli olabilirler.

Bir akrep asla kendini beğenmiş ve ukalalık yapan insanı sevmez ve derhal haddini bildirerek, onu aşağılar. Kendi bildiklerini okumayı severler ve asla aksinde uzlaşmayı kabul etmezler. Kolay inanmazlar ve aşırı kuşku duyarlar fakat inandıkları bir şeyi de sonuna kadar savunurlar. Bir çalışma sırasında oldukça sabırlı, özenli ve dikkatlidirler.

Akrep burcu kendi duygularını da başkalarının duygularını da beslemeyi sever fakat diğer su gruplarından farklı olarak bu duygularını çok iyi saklar. Akrep burcunun pek çok sırrı vardır ve bu sırları asla kimseye söylemez. Arkadaşlık açısından da iyi bir sır tutucudur.

Bir olayın gerçeğini öğrenene kadar araştırırlar. Tutkularını her yerde ve her şeyde kullanırlar. Kararlıdırlar. Ne yapmaları ve nasıl davranmaları gerektiğini çok iyi bilirler.

Başkaları tarafından biraz sert bulunabilirler.


Akrep kadını genel özellikleri

Akrep burcu kadını, hayatın ağır yükünü eşinden çok daha fazla yüklenmeyi sever. Sonsuz aşkı arar. Kısa süreli ilişkiler ona göre değildir. Sadık, güvenilir ve derin iç dünyasını açtığında farklı bir insandır. Bu iç dünyasını herkese açmaz.

Cinsel dürtüleri oldukça kuvvetlidir. Kendilerinin aşırı olduklarını bilirler ve bu konuda konuşmaya dahi gerek duymazlar. Bir akrep asla güçsüz biriyle birlikte olmak veya evlenmek istemez. Akrebin teslim olacağı kişi kendisinden daha güçlü biri olmalıdır. İyi, anlayışlı, zevkli, seçici, adaletli ve anlayışlı birer eş olurlar. Duygularını derin ve içten yaşarlar.

Arkadaş olarak akrep oldukça iyidir. Haddini aşmayı sevmez. Nerede duracağını iyi bilir ve herkese yardım etmeyi sever fakat kendisi kolay kolay yardım istemez. Gerçekten ihtiyacı olduğunda istemeyi tercih eder.

- ilginizi çekebilir; sitemizde biyografisi yer alan Akrep Burcu Ünlüler

Akrep erkeği genel özellikleri

Akrep burcu erkeği, sözel zekâsı oldukça kuvvetlidir ve bu nedenle karşı cinse, komplimanlar vs yapmakta oldukça başarılı ve etkileyicidir. Bu da onu, etkileyici yapar. Âşık olduğunda senelerce aşık ve sadık bir sevgili olabilir. Bazen takıntılı ve kıskaç da olabilir.

Hafızaları oldukça kuvvetlidir ve olaylara her zaman mantık çerçevesinde yaklaşmayı tercih ederler. Bu da onları, akıl danışılacak insan yapar.

Kendisine yapılması söylenen şeyin defalarca hatırlatılmasından nefret ederler. Hiçbir zaman sığ ilişkilerin insanı değildirler. Çocuklarını güçlü ve hayata karşı dik bir duruşla hazırlamak isterler.

Akrep burcu yine kimseyle paylaşmaz ama ünlü olup geride bir şeyler bırakma isteğine sahiptir. Fazla soru soran insanları sevmez. Öyle insanlardan da kaçar. Deriden yapılmış; çanta, cüzdan, ajanda gibi şeyleri severler.

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars
Element: Su
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 2, 4
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Topaz
Renk: Koyu kırmızı, şarap, patlıcan moru
Tarot kartı: Ölüm
Hayvan: Akrep ve diğer yeraltı yaratıkları
Bitki: Akasya, krizantem, açelya
Kıymetli Taş: Turkuaz, yılantaşı
Kıymetli Maden: Plütonyum

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski