Çin Karpuzu Nedir? Çin Karpuzunun Faydaları Nelerdir?

Çin Karpuzu Nedir? Çin Karpuzunun Faydaları Nelerdir?
çin karpuzu


Çin Karpuzu Nedir? Çin Karpuzunun Faydaları Nelerdir?

Aslında Anadolu'da 60 yıl öncesine kadar bu karpuz üretiliyordu. Çin karpuzu diye bilinen sarı karpuzun uzun bir süre üretimi durmuş, ancak bu karpuz şimdilerde Burdur'da yetiştirilmeye başlandı. Sarı karpuzun faydasını duyan herkes bu karpuzdan almak için sıraya giriyor.

BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRÜCÜ ETKİSİ VAR

Aç karnına tüketilen sarı karpuz, böbrekleri çalıştırır ve böbrek taşı veya kumunun sorunsuz, ağrısız bir şekilde dökülmesini sağlar. Bu özelliğinin yanı sıra kemik gelişimini de destekler.

VÜCUTTAKİ TÜM ATIK MADDELERİ TEMİZLER

Aç karna yenirse İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücudunuzdaki atık maddeleri ve kanınızı temizler.


VİTAMİN VE MİNERAL DEPOSUDUR

Düşük kalorili olan bu karpuz kalsiyum, potasyum, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Hem yağsız oluşu hem de vitamin ve mineraller açısından zengin olmasıyla diyetlerin vazgeçilmezi olmuştur.

BAĞIRSAK KANSERİNİ ÖNLER

Zengin lif içeriği ve posa yapısından dolayı bağırsak florası ve bağırsak sağlığı açısından oldukça faydalıdır. İyi bir bağırsak dostu olan sarı karpuz ve sarı karpuzun çekirdekleri bağırsak kanserini önlemede önemli bir rol oynar.

Küçük bir not olarak da şunu söylemeliyiz ki içindeki besin değerlerini alabilmemiz için kesinlikle aç tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski