Ev İşi Yapmak Ömrü Uzatıyor!

Ev İşi Yapmak Ömrü Uzatıyor!
Her gün her gün iş yapıyor ve ertesi gün tekrar yapıyorsunuz. Bu durumda ev işleri bir külfet olarak geliyor olabilir. Ancak araştırmacılar sizin ömrünüzü uzattığını açıkladılar.

Norveç'te yapılan araştırmalar sonucunda ev işi erken ölüm olasılığını düşürüyor. Bu durumda ev kadınları ev yapmanın avantajlı yanıyla tanışıyorlar.

EV İŞİ YAPMAK ÖLÜM RİSKİNİ AZALTIYOR
Norveç'te 36 bin kişinin dahil olduğu sekiz çalışma neticesne göre ev işleri erken ölüm riskini azaltıyor. Norveç'teki çalışmacılar çimleri budamanın veya biçmenin de bunun içinde olduğunu belirtiyor. En az 40 yaşın altında olan katılımcıların aktivilerini izlemek için giyilebilir cihaz yerleştirildi. Katılımcılar, ne kadar aktif olduklarıyla ilişkili olarak dört gruba bölündü. Ortalama olarak altı yıl sürsince izlendiler.

Çalışmacılar, herhangi bir fiziksel aktivite seviyesinin ölüm riskiyle ilişkili olduğunu buldular . Neticeler ikinci çeyrekte en az aktif olanların ölme olasılığının yüzde 52 daha az olduğunu düşündüğünü belirtti. En aktif ikinci gruptaki katılımcıların yüzde 66 oranında ölüm riskini azalttığını ortaya çıkarttı. Bilim adamlarına göre, risk en aktif insanlar için yüzde 73 oranında azaldı.
Daha yeni Daha eski