Koç burcu kadını ve erkeği genel özellikleri

Koç burcunun genel özellikleri nelerdir? Koç kadınının özellikleri, koç kadını nasıl olur? Koç erkeğinin özellikleri, koç erkeği nasıl olur?
Koç Burcu


Koç burcunun genel özellikleri nelerdir? Koç kadınının özellikleri, koç kadını nasıl olur? Koç erkeğinin özellikleri, koç erkeği nasıl olur?

Koç burçları, enerjik ve hareketli tavırlara sahiptir. Bu burçta da bazı burçlar da olduğu gibi benlik egoları fazlaca gelişmiştir. Kendilerini her olayda kayırmayı severler. Pratiktirler. Sevinçleriniz, coşkularını gizlemeyi sevmezler ve gizlemeyerek, dışa vurarak yaşamayı tercih ederler. Atılgan, heyecanlı, neşeli ve eğlencelidirler. Enerjik ve pratik olmalarından sebep amaç edindikleri şeylere hızlı ve planlı olarak ilerleyebilirler. Biraz sabırsız oldukları söylenebilir. Söz dinlemeyi sevmez, kafalarının dikine gitmeyi tercih ederler. Bu yüzden bazen zor durumda kaldıkları olur. Bu zamanlarda da başladıkları işi yarım bırakırlar. Konuşurken abartılıdırlar. Olayları kavrama yetenekleri oldukça fazladır. Genellikle bir yerde, bir organizasyonda başrolde olmayı severler ve bunun için çaba sarf ederler. Özgür olmayı çok severler. Bağlılık onlara göre değildir. Aşırı kıskançtırlar.


Koç burcu kadını genel özellikleri

Koç burcu kadını, tedbirsiz, dik kafalı, heyecanlı ve coşkulu koç burcu kadını aslında göründüğü kadar kolay değildir. Eş olarak; tutkulu, idealist ve hayatta hedefleri olan biridir. Bununla birlikte bir eş adayında en çok korumacı yapıyı arar. Buna çok önem verir. Bazen kendisine kafa tutulmasından da hoşlanırlar. Oldukça kıskaçtırlar. Derin duygulara sahip, bir o kadar da samimi hisleri vardır. Hayat arkadaşının her daim yanındadır. İyi veya kötü her gününde yanında olmaktan gurur duyar. Bunu eşine de fazlasıyla hissettirir. Koç burcu kadını, çocuklarına aşırı bağlıdır. Onlarla iyi geçinmek ve büyülü bir dünyada yaşamak hayalleri vardır ve bunun için çaba sarf ederler. Diğer annelerden farkı ise, çocukları her ağladığında yanlarına koşmazlar çünkü bu onların ilerleyen dönemde kazanmalarını istedikleri onurlu duruşlarını zedeler diye düşünürler.

ilginizi çekebilir; sitemizde biyografisi yer alan Koç Burcu Ünlüler

Koç burcu erkeği genel özellikleri

Koç burcu erkeği, etkileyici, otoriter, çekici ve isteklerinin oluşması konusunda engelleri aşmayı seven bir yapıya sahiptir. Fazla cüretkardırlar. Karşı tarafı bir av olarak görüp, avlarlar. Koç erkeği ile ilişki yaşamak oldukça zordur. Uzun soluklu ilişkilerde, oldukça coşkulu ve bir o kadar da meydan okumayı seven bir yapı sergileyeceklerdir. Yaşamları boyunca, partnerlerinin hayatında ikinci kişi olmaktan nefret ettikleri için bu ilişkilerine damga vurmak amaçları arasındadır. Disipline gelemezler ve sevmezler. Eşlerine çok hareketli günler vaat eder ve bunu yerine getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Koç burcu erkeği, bu hareketli günlere ayak uydurabilecek bir partner veya eş arar. Kendi duygularıyla kendileri yarış halindedirler. Sürekli sevgi ve ilgi görmek beklentisi içindedirler. Erken yaşlarda evlenmek istediği kişinin kişiliği ve tipini belirlemişlerdir. Kıskançlıklarından vazgeçmelerine imkan yoktur. Eşinin de ondan bunu istemesi anlamsız olur. Kırıldığında çabuk soğumaz ve hemen affetmezler. İlişkide övgü ve taktir beklerler.

Yönetici Gezegeni: Mars
Element: Ateş
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 1, 9
Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: Itır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden: Demir

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski