Rüyada İmam Görmek ne demektir?

Rüyada İmam Görmek Ne Demektir Tabirleri Rüya Yorumları
Rüyada imam
 

Rüyada İmam Görmek Ne Demektir Tabirleri Rüya Yorumları


Rüyada cemaate namaz kıldırdığını görmek

Bir şeye kefil olmakla ile yorumlanır. Bazen bu rüya korkuya, bazen de kadri kıymetinin ve isminin yüceliğine, reis olmaya, insanlara iyiliğin tanıtılması, kötülükten sakındırılması vazifesini yapacağına işaret eder. yorumlanır. Bazen de ana babaya veya üstada yorumlanır.

Bir kimse Rüyada imam olduğunu ve güzelce abdestli olarak kıbleye dönüp, fazlalık ve noksanlık yapmadan cemaate namaz kıldırdığını görse, mevki sahibi olur.
Kıbleden başka tarafa namaz kıldığını gören kimse arkadaşlarına hıyanet eder. Bazen de mahzurlu ve yasak bir iş yapar.

Bir kimse Rüyada kendisini bir kavme imametlik ediyor görse o kimse vali olur ve orada adaletin icrasına muvaffak olur, eğer kıblesini doğrultmuş ve namazı da tamamlamış ise, bir kavme iyilikle emreder, kötülükten de kaçınır.

Rüyada Bilmediği bir yerde tanımadığı bir cemaate imamlık yaptığını ve namazda da hangi sureyi okuduğunu bilmese iyi bir ölüme yaklaşması ile yorumlanır.

Bir kadın Rüyada kendisini erkeklere imam olduğunu görse vefat eder. Çünkü kadının erkeklere imamlığı caiz değildir.

Kendisi oturduğu yerde, cemaatin bir kısmı ayakta bir kısmı da oturduğu halde onlara imamlık yaptığını gören kimse kendisine verilen vazifeyi hakkıyla yerine getirir.

Kadınlara namaz kıldırdığını gören kimse, büyük bir kavmin işlerini görmekle memur edilir.
Yan yatarak yahut yüzükoyun yatarak, üzerinde beyaz elbise olduğu halde insanlara imamlık yaptığını ve hangi mahalde olduğunu bilmediğini, namazda da okumadığını ve tekbir de almadığını gören kimse vefat eder ve insanlar onun namazını kılarlar.

Bir kimse kendisini erkek ve kadınlara imam olmuş görse, buna ehil ise insanlar arasında hüküm ve kazaya, eğer ehil değilse insanların arasını ıslaha vesile olur.

Eğer kendisini nafile namaz kılıyor görse, o kimse bir taahhüt altına girer ve bundan da zarar görmez.
Rüyada kendisinin bir kavim tarafından imam yapıldığını görenin eline miras geçer.
Rüyada kendisini insanlara imam olmuş, hâlbuki Kur’ân okumaya da muktedir olmadığını görse, o kimse arzu ettiği şeyi bulmaya muvaffak olamaz.

Bir kimse kendisini bir çatıda cemaate namaz kıldırıyor görse, bir kavme iyilik eder ve verdiği borç para yahut sadakasından dolayı insanlar arasında güzel sözlerle anılır ve şöhret sahibi olur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski