Rüyada Kan Görmek ne demek? anlamı nedir?

Rüyada kan görmek ne demek? rüyada kan aktığını gören, adet kanı, elleri kanla yıkamak, kan işemek, kan içmek, kan kusmak, kan almak vermek anlamı nedir?
Rüyada Kan

Rüyada kan görmek ne demek? rüyada kan aktığını gören, adet kanı, elleri kanla yıkamak, kan işemek, kan içmek, kan kusmak, kan almak vermek anlamı nedir?


Rüyada Kan Görmek Nedir, Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kan çoğu âlim tarafından, haram mala veya rüya sahibinin işlediği günaha delalet eder şeklinde yorumlamıştır. Bundan dolayı rüyayı gören kimsenin malı artar veya haram mal elde ederek kendini günah içinde bulur.

Eğer kendi gömleğinin üzerinde bilinmeyen bir yerden bulaşmış kan olduğu görülürse, o kimseye ilmi olmayan bir yerden yalan sözler isnat edilir. Yahut gömleği kişinin kendi kanıyla bulanmış ise o zamanda hırsız biri tarafından yalan sözler işitilir.

Damarlarınızdan kanın boşaldığını görmek, zengin ise fakirliğe fakir ise zenginliğe erişileceğini simgeler.

Rüyasında bir kan birikintisinin içine düşen kimse, hakkında yapılan dedikoduya veya iftiraya uğrayacağına, kişinin dişinden kan gelmesi, akraba ve diğer yakınlarınızdan zarara uğratılacağına işaret eder.

Rüyada ellerini kan ile yıkayan kimsenin hayatta çok arzu ettiği şeylerin gerçekleşeceği ve amacına ulaşacağı anlamına gelir.

Rüyada makattan kan gelmesi ise kişinin günahtan kurtulacağını gösterir.

Rüyada Kan Aktığın Görmek

Vücutta yara, bere, çıban veya herhangi bir şey olmadığı halde kan aktığını görmek, büyük bir zararın kapıda olduğuna işaret eder. Ancak vücut üzerinde bulunan bir yaradan çok fazla kan akması maddi ve manevi büyük nimetlere kavuşulacağı ve büyük ilerlemeler kat edileceğine delalet eder.

Bıçak, kurşun ve benzeri silah yaralanmaları dolayısıyla vücuttan kan aktığını görmek ise kısa süre içinde malınızın artacağına, miras yoluyla maddi imkânlarınızın genişleyeceğine veya hayırlı bir seyahate çıkacağınızı göstermektedir.

Diğer âlimlere göre rüyada kan aktığını görmek; hasta ise iyileşeceğine, sıhhat ve selamete kavuşacağına, zengin ise malının bir kısmın gideceğine ve fakir ise de malının artıp servete kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada Adet Kanı Görmek

Rüyada adet olduğunuzu veya adet kanını gördüyseniz bekârlar için evlenmeye, hamile kadınlar için düşük yapmaya ve adetten kesilmiş kadınlar için de hastalıkla yorumlanmaktadır. Vücudun herhangi bir yerinde kanın çıkması ve üstünüzün başınızın kan içinde kaldığını görmeniz halinde meşru olmayan yollarla mal ve menfaat elde edeceğinize ancak çıkan kan üzerinize bulaşmamışsa adalet önünde aklanıp suçsuz bulunacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Kan İşediğini Görmek Neye İşaret Eder?

Bu rüyanın tabiri birçok farklı anlamda yorumlanmıştır. En çok yapılan yorumlar ise şöyledir: Yakalanılan amansız hasatlıklardan kurtulmaya, rahat yaşama, uzun bir yolculuğa hazırlanmaya, hapisten kurtulmaya ve özgür olmaya işaret eder.

Eğer cami bahçesinde kan işeniyorsa sevinç ve mutluluğa, yangında kan işemesi yaşanmışsa hırsızlığa maruz kalmaya veya hırsızlık yapmaya, kanın az miktarda gelmesi ise elinden çok az miktarda bir malın çıkacağını gösterir.

Diğer yorumculara göre kanlı bir şekilde işediğini görmek, gelecekte yaşanacak sıkıntılardan kurtulmaya, beklenmedik hayır mı şer mi gibi durumlarla karşılaşmaya veya zorluklardan sonra feraha kavuşmaya işaret eder.

Rüyada Kan İçmek Ne Demek?

Rüyada kan içmeyle ilgili iki farklı görüş bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; haram yolla elde edilen para ile çoluk çocuğunun geçimin sağlamak olarak yorumlanırken ikinci yorum ise, yakın bir akrabaya yapılan yardımın yerine ulaşmamasıdır.

Rüyada Kan Kusmak

Kan kusmak iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Buna göre; Kişinin rüyada kan kustuğunu görmesi, yapmış olduğu yanlışlardan dönmek ve telafi etmek istediği ve bunun için çaba göstereceği şeklinde yorumlanır. Bu kişi affedilmez hatalar işlemiştir ve bu nedenle de büyük bir vicdan azabı içindedir. Yapılan bu hatalar, çekilen acılar ve üzüntüler kişinin psikolojik anlamda zor günler geçirdiğini, gerek özel hayatında gerekse iş yaşamında her şeyin kötüye gittiğine de delalet eder. Diğer yorumu ise, genelde elde edilen haram mal ve lokmanın kişiye zarar verdiği ve bundan ötürü o kişinin pişmanlık yaşadığı şeklindedir. Genel olarak baktığımızda rüya sahibinin yapmış olduğu tüm hatalardan dolayı Allah’tan af dilemesi ve tövbe etmesi için aslında bir uyarı olarak da kabul edilir.

Bazı rüya tabircilerine göre ise, rüyada kan kusmak kötü bir hastalıktan kurtularak feraha ve huzura kavuşacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kan Tükürmek

Rüyasında ağzından kan çıktığını veya tükürdüğünü gören kimse, biri hakkında kötü sözler işitir. Eğer tükürülen kan pantolon veya gömleğinize bulaşırsa kadınlar hakkında genel bir yargıda bulunacağınıza işaret eder. Ağızdan çokça miktarda kan tükürdüğünü görmek ise rüya sahibinin mal varlığındaki azalamaya delalet etmektedir.
Rüyada Burundan, Gözden, Kulaktan ve Başınızdan Kan Akması

Burundan akan kan katı ve koyu renkli ise hamile bir kadının çocuk düşüreceğine, kanın sulu, akışkan ve bol olması ise kişinin harama bulaşacağına, işaret etmektedir.

  • Gözden Gelmesi: Genellikle kişinin aile içinden birinden kötü sözler işiteceği anlamını taşımakla birlikte uzun bir süredir görüşmediği ve kendisinden özür dilense dahi özrü kabul etmeyeceği anlamlarına gelir. Diğer bir görüşe göre ise, evlatları arasında yılan ayrımcılığa ve haksızlığa işaret etmektedir.
  • Kulaktan Kan Gelmesi: Bu şekilde bir rüya görmek, başka bir şehre veya ülkeye taşınacağınıza, sizi çok seven bir kimsenin uzaklaşacağına ve hasretlik çekilerek çeşitli üzüntülere maruz kalacağınız şeklinde yorumlanır.
  • Baştan Kan Akması: Rüya sahibinin aniden büyük bir borç batağına sürükleneceği, para ve mal konusunda sıkıntıya düşeceğini, şimdiye kadar maddi ve manevi olarak destekledikleri kişilerin onu bu zor zamanlarda yalnız bırakarak ondan uzaklaşacaklarına işaret etmektedir.

Rüyada Siyah Kan Görmek

Rüyada kanı siyah olarak görmek, kişinin aile büyükleri tarafından verilecek olan büyük fırsatlara, soyunun devamına ve aile şerefinin korunmasına işaret eder. Ayrıca rüyada görülen siyah kan o kişinin var olan hayatının bambaşka bir şekilde değişeceğine ve ileride çok saygın birini olacağını da gösterir. Bununla birlikte siyah kan gören kişinin, daha zengin bir hayat süreceğinin de işareti olarak kabul edilmiştir. 

Rüyada Kan Almak, Kan Vermek ve Kan Bağışlamak Ne Demektir?

Rüyada alınan kan, o kişinin ileride büyük bir yönetici olacağına ve üzerine önemli bir emanetin verileceğine işarettir. Eğer kan sizden alınıyor ve kanı alan kişi genç ise muhtemelen düşmanlarınızdan biri olabilir. Yahut kanı alan kişi yaşlı biriyse bu sizin aile büyüklerinden biri olarak tabir edilir. Vücudunuzdan kirli bir kanın alındığını gördüyseniz yakalandığınız illetten kurtuluşa ereceğinize delalettir.

Eğer siz başka birinden iğneyle kan alıyorsanız o zaman da düşmanlarınıza karşı zafer ilan etmişsiniz demektir.

Rüyada verilen kan, bir gurup kişinin bir araya gelerek gönül birliği etmesi ve bunun sonucu olarak da üzerinizdeki büyük yükümlülüklerinizi yerine getirerek içine düştüğünüz çıkmazların son bularak zorluklarla baş edebileceğiniz gösterir.
Diğer bir yorum ise; başkasına verdiğiniz kan, kötü bir durumdan kurtulup feraha ve zenginliğe erişeceğinize işaret eder.

Rüyada bağışlanan kan ile başkasının hayatını kurtardığınızı gördüyseniz, manevi hayatınız açısından çok olumlu olarak yorumlanır. Ahiret hayatınız için pek çok sevap biriktirdiğiniz ve dünyada yaptığınız iyiliklerin Allah katında çok kıymetli olduğuna alamettir. Ayrıca bu rüya, arkanızdan hayırla yad edilecek güzel şeyler bırakmanıza ve hayırsever biri olarak anılmanıza da işaret eder.

Bu kişi kötülüklerden kurtulur, rahata ve huzura kavuşur ve üzerindeki sırı da dışarı atmış olur. Eğer bu kişi fakirse karşısına farklı kapılar açılır, orta halli bir zenginse daha da zenginleşir.

Rüyada Kan Ağlamak Ne Demektir?

Rüyada kanlı gözyaşları dökerek ağlamak, ele geçen önemli bir fırsatın kaçması anlamını taşır. Bu nedenle rüya sahibi kaçan fırsattan ötürü pişmanlık yaşar ve vicdanıyla baş başa kalır. Aynı zamanda bu rüya kişi hakkında kötü zanların beslenmesi ve çevresinde düşman olarak görülmesi olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Kan Damlası Görmek

Bu rüyada görülen kan damlasının hangi eşyalar üzerinde görüldüğüne göre yapılacak yorumda farklı olmaktadır. Eğer halı üzerinde kan damlası gördüyseniz, evinize gelen kişilerin sizin hakkınızda gıybet, dedikodu yaptığına, mutfak tezgahınızın üzerindeki kan damlaları bereketsiz kazanca, maddi zorluklar çekmenize ve geçim sıkıntısı içine düştüğünüz anlamına gelir.

Eğer kan damlaları giysilerinizin üzerindeyse, o zaman da yaptığınız hatalardan ders çıkardığınız, pişman olduğunuza, Allah’tan af dileyeceğinize ve tövbe edeceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kan Lekesi Görmek yada Kan Temizlediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Kan lekesi, kişinin ciddi mal ve para kayıplarına uğradığını ve bu durumdan ötürü ruhsal olarak çöküntü yaşadığını, her ne kadar üzerinden belli bir süre geçmiş olsa bile yaşanılanların izlerinin kolay kolay silinemeyeceğini gösterir. Yolunda giden bir işin bozulmasına, eğer ortaklık varsa ortaklar arasında çıkan görüş ayrılıklarına ve tartışmalara, mali işlerde bozulmaya ve kafa karıştırıcı birçok olayın yaşanması olarak da yorumlanmaktadır.

Eğer kişi rüyasında kendi kanını temizliyorsa aile yadigârı bir mala kavuşacağı anlamına gelir. Başka birinin kanını temizlediğinde ise, çok iyi bir iş teklifi alacağına ve kariyerinde yükselerek amir pozisyonuna geleceğine işaret eder. Eğer duvarda oluşan kanı temizlediyse düşmanlarına karşı kazanacağı galibiyete delalettir.

Rüyada Akan Kanın Durdurulması

Bozuk giden işlerin toparlanmasına, yüksek kazançlar elde etmek için büyük gayretler içine girilmesine, yapılan yanlışlardan dönülmesine, rüya sahibinin çevre değişikliği yapmasına ve inancını kuvvetlendirmesi anlamlarını taşır. Kanı durdurduğunu gören kimse, içindeki kin ve öfkeyi çıkarıp atacağına, eski hesapları kapatacağına ve yeni başlangıçlar arifesinde olduğu şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Kanlar İçinde Hayvan Görmek

Kanlar içinde bir hayvan gören kişi, eğer o hayvana yardım ediyorsa büyük bir hayır ve hasenat yapacak demektir. Bu sayede rızkının bereketlenip artacağı şeklinde yorumlanır. Diğer bir şekilde ise, kişinin günahlardan kurtularak kendi vicdan muhasebesini yaparak önemli kararlar vereceğini de delalet eder.

Hasenat kelimesi: İslam dininde hayırlı ve güzel işler yapmak manasında kullanılır. 

Rüyada Kan Kaybından Ölmek Neye İşaret Eder?

Yorumcular tam tersi olarak yorumlamıştır bu durumu. Kişinin kendisini çok daha iyi hissedeceğine işaret eder. Kaybedilen eşyanın bulunmasına, maddi konularda elinin bollaşacağına, yaşadığı tüm kötü durumların sona ererek daha güzel bir hayat yaşayacağının da göstergesidir. Yaşayacağınız iyi olaylardan dolayı adeta kendinizi yeniden doğmuş gibi iyi hissedeceğiniz şeklinde de yorumlanmaktadır. 

Rüyada Eline Kan Bulaşması Ne Demek?

Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız veya akrabanıza söylediğiniz kötü sözlerden ötürü o kişilerden özür dilemek zorunda kalacağınızı ancak bur durumu düzeltemeyeceğinizi ve ah alarak karşınızdaki kişilerden ağır sözler işiteceğiniz anlamlarına gelir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski