Rüyada Tavşan Görmenin anlamı nedir?

Rüyada tavşan görmek ne demek? rüyada beyaz renkli tavşan görmek, tavşan yavrusu görmek yakalamak, tavşan avlamak, öldürmek, sevmek ne demek?
Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada tavşan görmek ne demek? rüyada beyaz renkli tavşan görmek, tavşan yavrusu görmek yakalamak, tavşan avlamak, öldürmek, sevmek ne demek?


RÜYADA TAVŞAN GÖRMEK

Rüyada tavşan görmek; zevceye, beyaz tavşan ağırbaşlı ve sakin bir kadına, siyah ve çirkin tavşan görmekse kötü huylu kadına yorumlanır. Sahip olduğu tavşanın ölmesi çocuklardan gelecek sıkıntı anlamına gelir. Tavşan kesmek, eşinden ayrılmaya işarettir. Tavşanın kendisiyle konuştuğunu görmek halkın hoş iyi görmediği bir kadınla arkadaşlığa yorulur. Tavşanı tutmak ya da avlamak, evlenmek demektir.

Cabirü'l-Mağribî demiştir ki: "Rüyada tavşan görmek", sekinet ve vakar sahibesi sâliha bir zevceye delalet eder. Rüyada görülen tavşan, kadındır. Bundan dolayı bir tavşan tuttuğunu gören evlenir. Cabir Mağribî: Tavşan, dindar ve ağırbaşlı kadın demektir.

Tavşan kürkü giymek; kötü bir kadınla evlenmek istediğinize, tavşan tüyü veya postu; az miktarda mala yorulur. Evinizde tavşan olduğunu görmek; dindar ve ağırbaşlı bir kadınla evleneceğinize, tavşan izlemek; macera peşinde olacağınıza işaret eder.

Bazı tabirciler, "tavşan görmek, korkak bir insana", bazı tabirciler ise, "tavşan, kötü huylu bir kadına delalet eder", dediler.

Rüyada Beyaz Tavşan Görmek

Beyaz tavşan, ağır başlı sakin bir kadın anlamına gelir. Ayrıca rüyada beyaz tavşan görmek, mutluluğa işarettir. Rüya sahibinin, hoşgörülü ve anlayışlı bir kimseyle ilişki kuracağına işaret eder.

Bu rüya iş yaşamında başarılı çalışmalar anlamına da gelmektedir. Beyaz tavşan gören kimsenin çok büyük kazançlar elde edeceğine delalet etmektedir.

Rüyada görülen beyaz tavşanlar, ele geçecek kısmet demektir. Bekar biri bu Rüyayı görürse, zengin ve saygın biriyle tanışır. Muradına ermek şeklinde tabir edildiği gibi, evlilik yapmak manasına da gelmektedir.

Rüyada Tavşan Yavrusu Görmek

Rüyada tavşan yavrusu üzüntüye işaret eder. Bir tavşan yavrusuna sahip olduğunuzu görmek; daha önce tatmadığınız bir durumla karşılaşacağınıza işarettir. Yavru tavşan tutmak, üzüntü, keder ve musibete işarettir. Tavşan yavruları, üzüntüye delalet eder.

Rüyada tavşan yakalamak

Eliyle tavşan yavrusunu tutana üzüntü, keder ve musibet erişir.Tavşan yakalamak veya birinin size tavşan verdiğini görmek; aşk hayatında kötü bir ilişkiye işarettir.

Tavşan yakalamak; kendinizden çok genç biriyle tanışacağınıza yorumlanır. Rüyada tavşan, kadındır. Tavşan tuttuğunu gören evlenir. Eline tavşan geçtiğini görmek, ahlâkı kötü bir kadın ile evlenmeye delâlet eder.

Rüyada Siyah Tavşan Görmek

İslami rüya tabirlerinde siyah tavşan hüzün ve mateme yorumlanmıştır. Haneye değecek nazara yahut kişinin kazanç ve nasibinde gözü olan kötü kimselere işaret etmektedir. Bekar kimseler için Rüyada siyah tavşan görmek huysuz biriyle tanışmaya ve kavgalı bir ilişkiye yorumlanır. Derler ki; siyah çirkin tavşan dedikoducu, kötü huylu kadındır.

Rüyada Tavşan Avlamak

Rüyada tavşanları avlamak, endişe ve şüphe içinde geçecek bir zamanın yaklaştığını işaret etmektedir. Dini tabirlerde tavşan avlamak tabiri bahtınızın açılacağına yorumlanır. Bazen de tavşan tutmak yahut avlamak evlenmek anlıma gelmektedir. Tavşan vurduğunu görmek; sevinçli günlerden sonra kederli ve sıkıntılı günler yaşayacağınıza da çıkmaktadır.

Rüyada Tavşan Sevmek

Tavşan sevmek, arkadaşa yahut bir yakına işaret eder. Rüya sahibinin bir yakınından maddi konuda destek göreceğine işaret etmektedir. Müjdeli haberler anlamına da gelen rüya, ele geçecek parayı bildirir.

Tavşan sevimli, neşeli, candan fakat pekte cesareti olmayan bir tanıdıktır. Tavşan görenin böyle bir ahbabı olur. Tavşanı seven, okşayan, böyle birine yardım eder.

Rüyada kahverengi tavşan görmek

İş hayatında büyük başarı elde edeceksiniz. Aşk hayatınızda mutluluklar peşinizi bırakmayacak. Kahverengi tavşan sevimli, neşeli, candan, zeki, korkak bir arkadaştır.

Rüyada Tavşan Kesmek

Sabırsızlık ile aceleciliğin ifadesidir. Tavşan kestiğini görmek eşinden yahut sevdiğinden ayrılmaya işarettir. Tavşan kestiğini görmek, evlilikte yaşanan sorunlara işarettir. Tavşan kestiğini görmek, alacağı hanımın ömrünün az olacağına delalettir. Tavşanı kesen, eşinden ayrılır.

Rüyada tavşan eti yemek

Varlıklı bir kimseden miras alacağınıza işarettir. Zahmetsizce ele geçecek mala delalettir. Tavşanın etinden yediğini görmek, rüya sahibine zevcesi tarafından erişecek az bir hayıra delalet eder. Tavşan satmak, satın almak veya pişirip yemek hafif bir hastalıkla yorumlanır.

Rüyada Tavşan Öldürmek

Günah işlemeye yorulur. Tavşan öldürmek eşinizden yana bir sorun yaşayacağınıza işarettir. Tavşanının öldüğünü gören, ailesi yüzünden bir musibete uğrar.

Rüyada Tavşan Tutmak

Tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören, halkın şaşkınlığına sebep olacak bir kadınla beraberlik kurar. Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Tavşan görmek; zevceye, tutmak; evliliğe delalet eder. Rüyada hızlıca koşan bir tavşan görmek, saklanması gereken bir sırra işarettir.

Rüyada Arap tavşanı görmek

Çok yemin eden ve yalancı bir adama delalet eder. Bir kimse rüyada Arap tavsani ile ugrastigini görse, o kimse o adamla münakasa yapar. Rüyada görülen Arap tavsani, yer kazan, kabir açan ve kefen soyan bir adama delalet eder.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski