Diploması olmayan ehliyet alabilirmi? Ehliyet için mezuniyet şartı

Diploma olmadan ehliyet alınır mı? Diploması olmayan ehliyet alabilir mi? diplomasız ehliyet nasıl alınır? ehliyet almak için hangi okulu bitirmek gerekir? ehliyet almak için öğrenim mezuniyet şartları nedir?
diploma olmadan ehliyet


Diploması olmayan ehliyet alabilir mi? Diploma olmadan ehliyet alınır mı? diplomasız ehliyet nasıl alınır? ehliyet almak için hangi okulu bitirmek gerekir? ehliyet almak için öğrenim mezuniyet şartları nedir?

Ehliyet almak isteyen ilkokul mezunu veya ilkokulu terk eden sürücü adaylarının merak ettiği ve internette yoğunlukla aradığı bir soru da diplomasız ehliyet alınır mı? sorusudur. Sizler için ehliyet almada mezuniyet şartlarını derledik.

Ehliyet için mezuniyet şartları

Diploması olmayanlar maalesef ehliyet alamaz. Ehliyet almak için en az ilkokul mezunu olma şartı vardır. Ancak; 4+4+4 sistemine geçildiği için 4. sınıfı bitirdiğini belgeleyenler de bundan sonra ehliyet alabiliyor.


Ayrıca Halk Eğitim Merkezlerinden alınan 2. Kademe okur-yazarlık belgesi ile ehliyet alınabiliyorken 1. kademe okur-yazarlık belgesi ile ehliyet alınamamaktadır..

Ehliyet almak için Eğitim Durumu Şartları


Aşağıdaki belgeleri olanlar ehliyet alabilirler.

• II. Kademe Belgesi olanlar,
• İlkokul 4. sınıfı bitirmiş olduğunu belgeleyenler,
• İlkokul mezunu veya orta terk olanlar,
• İlköğretim mezunu olanlar,
• Lise mezunu veya öğrencisi olanlar,
• Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski