son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM & SPONSORLUK

21 Eylül 2019 Cumartesi

Modem ara yüzüne nasıl girilir? Modeme admin girişi nasıl yapılır?

Modem arayüzü, modem kurulumu, modem arayüzüne nasıl girilir? modem sıfırlama reset atma, modem internet ışığı yanmıyor, modem arayüzüne giremiyorum, modem fiyatları, adsl vdsl modem fiyatları ne kadar?Modem arayüzü, modem kurulumu, modem arayüzüne nasıl girilir? modem sıfırlama reset atma, modem internet ışığı yanmıyor, modem arayüzüne giremiyorum, modem fiyatları, adsl vdsl modem fiyatları ne kadar?

Modem, ‘’Modülator’’ ve ‘’Demodülato’’ kelimelerinin birleşimiyle meydana getirilmiş bir terimdir. Modem, bilgisayarın veya bilgisayarların genel ağa bağlantısını sağlayan cihaza verilen isimdir. Modemler, telefon hattı üzerinden sayısal yani dijital verilerin transferinde kullanılmaktadır. Modem arayüzüne girme işlemi modemlerin markasına göre farklılık göstermektedir.

Özellikle modem arayüz yapılarında tüm markaların kendine ait yazılımsal özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle modemin "Varsayılan Ağ Geçidi IP’sini" bulmamız için ‘’Başlat’’ menüsünü açıyoruz. Bu kısımda bulunan "Çalıştır" bölümüne girerek gelen satıra "CMD" yazıyoruz ve tamam butonuna basıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelmesi gerekiyor.

Komut ekranı geldikten sonra, buradaki satıra "ipconfig’" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. "Varsayılan Ağ Geçidi" veya "Default Gateway" yazan satırdaki IP adresi ile modem arayüzüne girme yolunu buluyoruz. Eğer network ayarlarımızda herhangi bir özel değişiklik yapmadıysak, burada karşımıza çıkan rakamsal adresi herhangi bir internet tarayıcısına yazarak modem arayüzüne erişim sağlayabiliriz.

Google Chrome, Mozilla Firefox veya Internet Explorer web tarayıcılarından herhangi biriyle modem arayüzüne giriş yapabiliriz. Tarayıcımızı açtıktan sonra adres satırına ‘’192.168.1.1’’ veya ‘’192.168.2.1’’ rakamsal adresimizi yazıyoruz ve karşımıza modemimizin arayüz sayfası gelecektir.

Eğer modeminiz eskidiyse, yeni bir modem almanın zamanı geldiyse BURAYA tıklayıp en güzel ADSL ve VDSL modemleri inceleyebilir veya satın alabilirsiniz..

Bu ekranda modem arayüzüne giriş yapmanız için kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Bu kullanıcı adı ve şifre neredeyse tüm modemlerde admin – admin olarak kullanılmaktadır. Fakat internet sağlayıcıları yani Turkcell, Vodafone, TTNET gibi sağlayıcıların kendi modemlerini kullanıyorsanız kullanıcı adı ve şifre farklılık gösterebilir.

Turkcell için: Kullanıcı adı admin, şifre superonline yazarak giriş sağlayın.
Vodafone için: Kullanıcı adı vodafone, şifre vodafone yazarak erişim sağlayın.
TTNET için: Kullanıcı adı ttnet, şifre ttnet olarak giriş yapabilirsiniz.

Modem giriş bilgileriniz yukarıda ve modemin arkasında yer almıyorsa eğer bu konuda bizlerden yardım alabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz modemin marka ve modelini yorum olarak belirtirseniz sizlere yardımcı olmak isteriz. Modem arayüzüne nasıl girilir sorusunun cevabını yazımız içerisinde sizlerle paylaştık. Bu konuda yaşadığınız sorunları bizlere iletebilirsiniz.
previous post next article home