Mucize Doktor Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Mucize Doktor Dizisi Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Kore dizisi uyarlaması olan Mucize Doktor, Savant sendromu olan deha Ali'nin tıp fakültesini biricilikte bitirmesinin ardından asistan cerrah olarak işe başlamasını konu ediyor.

Savant sendromlu deha Ali’nin tıp fakültesinin birincilikle bitirmesini ve asistan cerrah olarak işe başlamasının anlatıldığı Mucize Doktor Kore uyarlaması bir dizi. Dizinin orjinal adı ise Good Doktor. Mucize Doktor dizisi Hayat Hastanesi'nde çekiliyor. İşte dizinin oyuncu kadrosu..

Mucize Doktor dizisi Hayat Hastanesi'nde çekiliyor. Hayat Hastanesi şu anda kullanımda olmadığı için dizinin yapımcıları iki katını tadilata sokarak dizi çekimine hazır hale getirdi.

Mucize Doktor'da acil müdahale sahnesi milyonları ekrana kitledi - İZLE


MUCİZE DOKTOR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?
Yapımını MF Yapım, yapımcılığını Faruk Bayhan’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu ve senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp uyarladı.

Taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alan “Mucize Doktor”un ilk bölüm tanıtımında başrolde yer alan Taner Ölmez’in izleyicinin alışık olmadığı bir rolle ekrana geleceğine şahit olmak mümkün.

MUCİZE DOKTOR HANGİ KORE DİZİSİNDEN UYARLANDI?
Her ne kadar Amerika'da yayınlanan versiyonu ile tanınsa da, Fox Tv'nin yeni dizisi Mucize Doktor'un asıl versiyonu Kore'dir. Çoğunlukla Kore'de ortaya çıkan dizinin uyarlama olduğu bilinmekte, Amerikan versiyonu ise temel çıkış noktası olarak düşünülmektedir. Ancak Mucize Doktor'un asıl asıl senaryosu Kore'ye aittir. İsmi ise "Good Doctor" tur.

Dizinin ilk versiyonu (Kore) 2013 yılında, ikinci versiyonu ise 2017 yılında çekilmeye başlanmıştır. 2018 yılında ise Japonya versiyonu olarak çekilmeye başlanmıştır.

MUCİZE DOKTOR DİZİSİNİN OYUNCULARI KİMLERDİR?
Başrolünü Taner Ölmez’in üstlendiği, kadrosunda Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Özge Özder, Hazal Türesan, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Korhan Herduran VE Reha Özcan gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Taner Ölmez (Ali Vefa)
9 Ağustos 1986 da İstanbul’da hayata gözlerini açan Taner Ölmez şuanda 33 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro mezunudur. Gençlik döneminde bir çok projede yer alan Taner Ölmez Kayıp Şehir dizisi ile tanınmış ve sevilmiştir. 1,75 cm boyunda ve 65 kilo olan Taner Ölmez Medcezir dizisinde hayat verdiği Mert karakteri ile milyonlar tarafından takip edilen bir oyuncu olmuştur. 2016 da ise dönemin en nemli tarihi dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem de Genç Osman olarak yer almıştır.

Ali Otizm ve Savant Sendromu hastası olan asistan bir cerrahtır. Ali Bilecik’de doğmuş, büyümüş ve sorunlu bir çocuk geçirdiği için babası tarafından evlatlıktan reddedilmiştir. Sokağa atılan Ali Bilecik’te doktor olan Adil hoca tarafından evlat edinilmiş ve abisine söz verdiği gibi okuduğu tüm okulları birincilikle bitirmiştir ve Tıp Fakültesinden üstün başarı ile mezun olmuştu. Fotoğrafik hafızası çok güçlü olan Ali gördüğü her şeyi hatırlayabilir.

Reha Özcan (Adil)
Reha Özcan 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumludur ve 54 yaşındadır. ,Tam adı Ragıpğ Reha Özcan olan oyuncumuzun baba tarafı Sinop Boyabat’tadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Reha Özcan İstanbul Devlet Tiyatrosu’n çalışmış ve 2016 da buradan emekli olmuştur. Bizim Hikaye’ dizisinde ‘Fikri’ karakteri ile meslek hayatını zirvesini görmüştür.

Adil hastahanenin yönetim kurulunda yer alır ve hastahanenin baş hekimidir. Ünlü bir beyin cerrahı olan Adil aynı zamanda insan sarrafıdır. Bir çok hastanın hayatını kurtaran Adil bir çoğundan para bile almamıştır. Doktor Ali Vefa’yı da çok seven Adil onu oğlu gibi sevmekte ve korumaktadır. Adil babacan olmasına babacan ama bazen de fazla korumacı olabilen bir doktor.
Özge Özder (Kıvılcım)
Özge Özder 1978 Ankara doğumludur ve 41 yaşının içindedir. Kendisi gibi oyuncu Tansel Öngel ile 3 yıllık bir evlilk süreci yaşamış ancak 2010 da ayrılmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. 4 sene tiyatro oyunlarında yer almış daha sonra Haziran Gecesi dizisi ile tanınmaya başlamıştır. Özge Özder son olarak Kocaman Ailem dizisinde Güzide karakterine hayat vermiştir. FOX TV’de yayınlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisi Özge Özder’in kariyerinde ki önemli dizilerden biridir. Son olarak Ulan İstanbul Kehribar ve Umuda Kelepçe Vurulmaz dizilerinde yer almıştır.

Özge Özder Mucize Doktor dizisinde Kıvılcım karakteri olarak izleyicisi karşısında olacak. Kıvılcım Beliz’in üvey annesidir ve hastahanenin başhekim yardımcısıdır. Hastahanenin sahibi olan Beliz’in güzelliğini ve makamını kendi çıkarları için kullanır. Beliz’den kurtulmak ve hastahanenin tek sahibi olabilmek en büyük amacıdır.

Onur Tuna (Ferman)
1985 Çanakkale doğumlu olan Onur Tuna 34 yaşının içindedir. 1.95 metre boyunda, 87 kilodur ve Yengeç burcudur. Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan Onur Tuna ses sanatçısı değil oyuncu olmayı çok istemiş ve yakışıklılığı ile yapımcıların dikkaktini çekmeyi başarmıştır. Daha oyunculukta deneyim kazanmadan Filinta dizisinde başrol oynamaya hak tanınan Onur Tuna daha sonra Cesur Yürek dizisi ile başarı yakalamıştır. Onur Tuna’nın en başarılı olduğu proje ise hala devam eden ve çok sevilen Yasak Elma dizisi olmuştur. Onur Tuna Yasak Elma’da hayat verdiği Alihan karakteri ile dünyaya ismini duyurmuştur.

Ferman başarılı bir cerrahtır. Daha 30 yaşında olmasına rağmen zengin ve güzel bir sevgilisi ve iyi bir meslek kariyeri vardır. Adil hocadan doktorluğu öğrenen Ferman sert bir adam gibi görünse de aslında yumuşacık bir kalbe sahiptir. Asistanların iyiliği için onlara sert davranmaktadır; çünkü bu işin şakası yoktur ve bu işte duygusallığa yer yoktur. Tıbbiyeli dediğin düzenli ve tertipli olmalıdır. Asistanlar ondan çok korkar. Ferman karizmatik bir doktordur bu nedenle de hastası çoktur. Her asistanı kolay kolay beğenmez kendi asistanını özel seçer ve yetiştirir. Ali Vefa Ferman’ın asistanı olunca önce onu asistanı olarak kabul etmek istemez.Sinem Ünsal (Nazlı)
1993 yılında İzmir’de dünyaya gelen Sinem Ünsal Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümünde üniversite eğitimi almıştır. Özel kurslarda oyunculuk dersleri alan Sinem Ünsal özellikle Çoban Yıldızı’ ve Siyah Beyaz Aşk dizileri ile önemli bir oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Sinem Ünsal son olarak Tv8’in Kızım dizisinde Sevgi öğretmen olarak yer almış ve büyük beğeni toplamıştır hem oyunculuğu hemde güzelliği ile.

Nazlı hastahanenin en gelecek vaad eden asistanlarından biridir. Çok güzel bir kız olan Nazlı Ferman hocaya aşıktır. Nazlı empati yeteneği güçlü bir kızdır; bu nedenle de Doktor Ali Vefa’nın durumunu ilk fark edenlerden biri olacaktır. Nazlı Ferman hocaya platonik olarak aşıktır; zira Ferman ve Beliz arasında ki aşkın farkındadır; ama kendini tutamaz. Ailesinde bir travma yaşayan Nazlı bu nedenle çok hızlı bağlılık geliştirebiliyor ve zarar göreceğini düşündüğü için bu yaşına kadar da erkeklerden hep kaçmış.

Hazal Türesan (Beliz)
1985 yılında İstanbul’da doğan Hazal Türesan şuanda 34 yaşındadır. 1.70 m boyunda ve 51 kg ağırlığında olan Hazal Türesan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirmiştir. Hazal Türesan’ın tiyatrodan sinemaya geçmesi Unutma Beni isimli günlük dizi ile olmuştur. Hazal Türesan son dönemde bir çok önemli dizi de yer bulmuştur. Bu diziler arasında Tatlı İntikam, Kara Para Aşk ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde vardır. Hazal Türesan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde hayat verdiği Yasemin karakteri ile ismini dünyaya da duyurma başarısı elde etmiştir. Hazal Türesan İcon Talen ajansın oyuncusudur. Hazal Türesan son olarak 2019 da Atiye ve Yaşamayanlar isimli internet dizisinde Yisa karakteri ile de yer almıştır.

Doktor Beliz hastahanenin sahibidir. Başarılı bir avukat olan Beliz avukatlık eğitimini yurt dışında almıştır. Büyüklük taslamayı; insanları küçük görmeyi, övünmeyi hiç sevmez. Hastahanenin sahibidir ve Ferman hocaya aşıktır.

Murat Aygen (Tanju)
Medcezir dizisi ile tanınan Murat Aygen’i 1971 yılında Diyarbakır’da hayata gözlerini açmıştır. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Biyoloji eğitimi alan Murat Aygen’in aslında gerçek adı Murat Ağlatçı’dır. Murat Aygen biyolog değil oyuncu olmayı istediğini fark edince daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi’ne girmiş ve devlet konservatuarında tiyatro eğitimi almıştır. İlk olarak Medcezir dizisi ile ünlense de Bodrum Masalı dizisinde Evren karakterine hayat vererek ünlenmiştir. Daha sonra İstanbullu Gelin dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Murat Aygen 2018 de Şahin Tepesi dizisinde Demir olarak izleyicisi karşısına çıkmıştır.

Tanju hastahanenin baş hekim yardımcısıdır. Rahat bir adamdır; Türkiye’nin en iyi genel cerrahlarından biridir ama Tanju’nun tek istediği Adil Hocanın gitmesi ve kendisinin baş hekim olmasıdır. sorumlu baş hekim yardımcısıdır. Otoriter bir adamdır ve Doktor Ali Vefayı hastahaneye o almıştır ve sonuna kadar da ona güvenmektedir. Alı Vefa’yı çok şey öğreneceğinden emin olduğu Ferman’ın asistanı yapmıştır.

Bihter Dinçel (Selvi)
12 Mart 1982 tarihinde Diyarbakır doğumlu olan Bihter Özdemir Dinçel Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü mezunudur. Barış Dinçel ile evlidir Avrupa Yakası dizisi ile tanınmaya başlayan Bihter Dinçel BKM Mutfak programında ünlendi. Daha sonra Geniş Aile dizisinde Nazan karakteri ile özdeşleşen Bihter Dinçel son dönemde Galip Derviş ve Kertenkele dizilerinde de rol aldı. 37 yaşın olan Bihter Dinçel son olarak Tehlikeli Karım dizisinde Hande karakteri ile yer almıştır.

Selvi hastahanenin baş hemşiresidir. 40’lı yaşlarda güzel bir kadındır. Bir çocuğu vardır eşinden de boşanmıştır. Asistanlar Selvi’yi anneleri gibi görür; çünkü cana yakın sevecen ve bilgilidir. Bihter çekingen biridir; Adil hocaya aşıktır ama aşkını yakışık almaz diye hiç dillendirmemiştir.
Fırat Altunmeşe (Demir)
Fırat Altunmeşe ünlü türkücü İzzet Altunmeşe’nin biricik oğludur. 2019 da Yengeç isimli sinema filminde yer almıştır. 1990 İstanbul doğumlu olan Fırat Altunmeşe Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisidir. Üniversiteyi bitirmeden Craft oyunculuk atölyesinde oyunculuk dersleri almaya başlamıştır. Fırat Altunmeşe 2013 yapımı Vicdan dizi ile ekranlarda yer almaya başladı. Daha sonra 2014 de Kaçak Gelinler dizisi kadrosunda yer almıştır. Son dönemde kız arkadaşı tarafından yüzünden cırmıklanması ile medyada yer almıştır.

Demir hastahanenin yakışıklı ve zengin asistanlarından biri. Tam bir zengin çocuğu olan Demir kızların kalbini babasının parası ile çalsa da bir türlü Nazlı ona yüz vermiyor. Hastahanede Ali’yi hem işte hemde aşkta kendine en büyük rakip gören Demir bakalım Ali Vefa’yı alt edebilecek mi? Nazlı’nın nasıl olur da kendisi dururken Ali’yi seçtiğini bir türlü anlayamayan Demir Ali Vefa’yı alt etmek için türlü oyunlara başvuracak.MUCİZE DOKTOR FİLMİ NEREDE, HANGİ HASTANEDE ÇEKİLİYOR?
Mucize Doktor dizisinin mekanları izleyiciler tarafından merak ediliyor demiştik. Hayat Hastanesi şu anda kullanımda olmadığı için dizinin yapımcıları iki katını tadilata sokarak dizi çekimine hazır hale getirdi. Dizinin fragmanına bakacak olursak yeni sezona bomba gibi başlayacak. Dizi İstanbul ve İzmit arasındaki kullanılmayan bir hastane binasında çekilmektedir.

Dizinin başrolü Doktor Ali Vefa'dır. Dizinin fragmanında ise Hayat Hastanesi detaylı bir şekilde tanıtılmaktadır. Böylece Hayat Hastanesi'nin hem reklamı yapıldı hem de dizi burada çekilecek.

SAVANT SENDROMU NEDİR: Savant sendromu, ağır düzeyde gelişimsel ya da zihinsel yetersizliklerin yanında çoğu insanda bulunmayan sıra dışı zihinsel becerileri olan kişileri tanımlamaktadır.

Kişinin genel zeka düzeyi ortalamanın altında olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibidir.

Savant sendromu olgularının yaklaşık yarısının otistik bozukluğa bağlı, kalan yarısının da diğer tip gelişimsel bozukluklar, zeka geriliği veya merkezi sinir sistemi hastalıkları ya da yaralanmalarına bağlı olduğu kabul edilmektedir. Erkeklerde kızlara oranla altı kat daha sık görülür. Savant becerileri genellikle beş genel kategori ile sınırlıdır.
Daha yeni Daha eski
Toyzz Shop TR