Rexona kimin? kime ait? rexonanın sahibi kim?

Rexona kimin? Rexona sahibi kimin? Rexona kime ait? Rexona hangi ülkenin?
rexona kimin


Rexona kimin? Rexona sahibi kimin? Rexona kime ait? Rexona hangi ülkenin?


Rexona, Unilever şirketine ait bir deodorant ve antiperspirant markasıdır. Ayrıca Birleşik Krallık ve İrlanda'da Sure, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da Degree, Güney Kore ve Japonya'da Rexena, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Shield ismi ile bilinir.Rexona 1908 yılında Avustralya'da doktor Alice Sheffer tarafından yaratıldı. İlk kez Alice Sheffer insanların kullana bileceği güzel kokusu olan sabun hazırladı. Sabuna latınca "rex" yani "kral, prens" anlamını veren "Rexona" ismini verdi.

1920 yılına kadar ürünlerini küçük yerde satan Sheffer markayı tüm Avustralya'ya yaymak kararında olur. Bunun için ürünlerini tanıtan panolardan kullandı ve her kasabada Rexona Bebek ve Bayan Rexona yarışmaları düzenledi. Bu sayede Rexona tüm Avustralya'da tercihli markaya dönüştü.

1928 yılında artık önemli bir marka olan Rexona İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers tarafından satın alındı ve Lever Brothers de Margarine Unie ile Unilever şirketini oluşturdu. 1960 yılında Rexona antiperspirant üretimine başladı ve İngiltere'de Sure olarak piyasaya sunuldu. Daha sonra tüm Avrupa ve dünyaya yayıldı. 1980 yılında küresel büyüme yapan marka farklı kokularda yeni ürün çeşitlerini tanıttı.

1990'lar Rexona, profesyonel spor dünyasına adım atarak dünyanın en iyi sporcularından bazılarına destek oldu: dağ bisikletçisi Darren Berrelcloth, tenis şampiyonu Steffi Graf, Springboks, hayatta kalma sporcusu Bear Grylls, tenis şampiyonu David Nalbandian, All Blacks, paraşütle yüksekten atlama sporcusu Miles Daisher, kriket oyuncusu Andrew Flintoff ve Lotus F1™ Ekibi. 2015 yılında marka kanıtlanmış formülü değiştirerek, aynı zamanda, yeni bir kutu tasarımı ile parfümünü başlattı. Şu an Rexona kadın ve erkekler için aerosollar, spreyler, stick, roll-ons ve kremler sunmaktadır.

Aşırı terleme nasıl durdurulur?

  • Baharatlı gıdalardan uzak durun,
  • Kafein, alkol gibi maddelerden uzak durun,
  • Bol giysiler giymeye çalışın,
  • Doğal üretilen ayakkabılar tercih edin,
  • Temiz çoraplar giyin,
  • Giysileri düzenli olarak değiştirmeye özen gösterin,
  • Giysileri uygun bir şekilde yıkayıp, uygun şekilde kurutun.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski