1 milyonluk ödülü kazanan Arda Ayten kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Kim Milyoner Olmak İster? Arda Ayten'in hayatı vatandaşlar tarafından merak edildi. Arda Ayten kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Kim Milyoner Olmak yarışmasında 1 milyonluk soruya kadar gelen Arda Ayten büyük bir başarıya imza atmış 1 milyonluk soruya kadar gelmişti. Genç yarışmacı 1 milyonluk soruyu bildi ve büyük ödülü kazandı.

Yarışmadan sonra Arda Ayten'in hayatı vatandaşlar tarafından merak edildi. Arda Ayten kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?


ARDA AYTEN KİMDİR?

Arda Ayten 2000 yılında Kahramanmaraş'ta doğmuştur. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde tıp fakültesi öğrencisidir. Kitaplara karşı büyük ilgisi olduğunu dile getiriyor. "Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum" sözleri ile herkesi duygulandıran genç yarışmacı, yarışmadan altığı parayla daha fazla kitap alıp okuyacağını söylemişti.

Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılan Arda Ayten, babasının kendisini yıllardır aramadığını ifade etti. Arda Ayten, 1 milyonluk final sorusunu cevapladı ve büyük ödülü kazanarak bir ilke imza attı.

Arda Ayten 1 milyonluk soruyu doğru bildi.. İZLE..


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski