Mete Yarar kimdir? nereli? kaç yaşında? mesleği ne? eşi kim?

Mete Yarar kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? mesleği ne? rütbesi neydi? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Mete Yarar


Mete Yarar kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? mesleği ne? rütbesi neydi? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


Habertürk TV Güvenlik Politikaları Danışmanı, Güvenlik Terör ve Strateji Uzmanı, Emekli Subay Mete Yarar hakkında merak edilenler..

Mete Yarar 10 Nisan 1967 tarihinde Samsun'da doğdu. 1988 yılında Kara Harp Okulundan piyade teğmen olarak mezun olduktan sonra 16 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptı. 10 yılı aşkın bir süre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hizmet verdi, sınır ötesi operasyonlarda yer aldı. Son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan binbaşı rütbesi ile 2004 yılında emekliliğine 1,5 yıl kala kendi isteğiyle ayrıldı.

Askerlikten ayrıldıktan sonra kurduğu ilk şirkette Irak ile dış ticaret yapmaya başladı. Daha sonra kurduğu şirketinde ağırlıklı olarak Ortadoğu ülkelerinde risk analizi hizmeti verdi. Bölgenin güvenliği, siyasi çalkantılar, savaş riski, iç karışıklarla ilgili analizler yaptı. 2004'ten beri özellikle Irak'ta şirket kuran ve o bölgede yatırım yapan hem uluslararası hem de ulusal birçok şirkete danışmanlık hizmeti verdi. Basın yayın organlarında güvenlik uzmanı kimliğiyle köşe yazarlığı ve program konukluğu yapılan Yarar, ayrıca özel sektörde lojistik, işletme ve basın-iletişim alanlarında da danışmanlık yapmaktadır.

2015 tarihli 60 Yıllık İttifakta Son Gün adlı bir romanı ve Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz adlı bir inceleme kitabına sahip Yarar'ın bir oğlu var.

Mete Yarar'ın eşi Gülnaz Kudunoğlu kimdir?

Gülnaz Kudunoğlu, 1972 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu. 1992 yılından itibaren kesintisiz olarak medya sektöründe çalıştı. 2003 yılında kurduğu Strateji Parkı İletişim Danışmanlığı şirketinde yönetici olarak çalışmalarına devam eden Gülnaz Kudunoğlu'nun daha önceki evliliğinden bir kızı bulunuyor.

mete yarar eşi gülnaz kudunoğlu kimdir?

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski