Avukat Rahmi Özkan kimdir? nereli? kaç yaşında?

Müge Anlı'daki Avukat Rahmi Özkan Kimdir? aslen nerelidir? Kaç Yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
avukat rahmi özkan


Müge Anlı'daki Avukat Rahmi Özkan Kimdir? aslen nerelidir? Kaç Yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


RAHMİ ÖZKAN KAÇ YAŞINDA?

Avukat Rahmi Özkan 2022 yılı itibariyle 83 yaşındadır.


RAHMİ ÖZKAN NERELİ?

Asıl tam adı Hüseyin Rahmi Özkan'dır. 1939 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Siverek ilçesinde, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'nde tamamladı.

1958 yılında İstanbul Üniversitesi'ne başlayan Özkan, fakültedeki öğrenci derneklerinde aktif rol aldığı sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe derneğinde görev almış ve daha sonra da 1961 yılında Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.


Bu vazifesini yürütürken MTTB'yi temsilen Ankara da devlet ricali ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ve Çankaya köşkünde temaslarda bulunmuştur.

1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce Türkiye radyolarından 19 Temmuz 1961'de saat 21:50 – 22:00 arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatmıştır.

1966 yılında Hukuk Fakültesi'nde derslerine dönerek 1969 yılının Şubat ayında mezun oldu.

1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.

Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da adından sıkça bahsettirmiştir.

Rahmi Özkan evli ve iki çocuk babasıdır.

Avukat Rahmi Özkan halen ATV ekranlarında Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı'nın hazırlayıp sunduğu, "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen'le birlikte danışmanlık yapmaktadır.


- Sitemizde yer alan diğer ATV - AHaber ekran yüzlerini görmek için tıklayın, Sitemizde yer alan diğer hukukçu ve avukatları listelemek için tıklayın..

Yorum Gönder