Rüyada çiğ badem görmek ne demek?

Rüyada çiğ badem görmek ne demek? rüyada badem görmenin anlamı nedir? rüyada çağla yeşil badem yemek görmek manası.
rüyada çiğ badem


Rüyada çiğ badem görmek ne demek? rüyada badem görmenin anlamı nedir? rüyada çağla yeşil badem yemek görmek manası.


Rüyada bedem görmenin yorumu

Mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, Badem yemek sıhhate ve mala, Kuru badem muhabbete, Badem yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı ev halkında karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem doğru söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder.

Rüyada badem yemek

Rüyasında badem yediğini gören kimse bolluğa kavuşur. Badem acı ise kısmet yüzünden kıskançlık olacağına işaret eder.


Cabir'ül-Mağribî'ye göre: rüyada badem görmek mal ve nimettir. Eğer kabuklu ise meşakkate, iç ise kolaylığa ve mala yorumlanır,

İbn-i Şirin'e göre: rüyada badem görmek mal, sağlık ve rahatlıktır. Tatlı badem helal mala, acı badem ise haram mala delalet eder. Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören yeni elbise giyer.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada badem görmek, kişinin hastalıklarının sona ermesine veya vazifeden alınmasına işaret eder.

Rüyada yeşil badem görmek

Badem yeşil olur ve mevsiminde görülürse hayra işaret eder. Tatlı badem azlığı ve çokluğu nispetince helal mala işaret eder. Rüyada badem yediğini gören kimse, düşmanlıktan dolayı mal elde eder. Rüyada ağaçtan bir badem kopardığını gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem ağacı görmenin tabiri ise etrafındaki insanlara cimri ve kendi çoluk çocuğu hakkında cömert davranan bir kimsedir. Bademin tatlısı imanın halavetine, acısı da doğru söze işaret eder.

Rüyada badem yemek

Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sıhhatli olmasıyla beraber bir mala erişir. Badem ağacı, yabancı bir kimsedir. Rüyada kendi üzerine badem kabuğu saçıldığını gören kimse elbise alır. Bazı tabirciler, kuru badem, ser ve üzüntüye işaret eder, dediler.

Rüyada badem görmek, yakalanılan hastalığın tamamen geçeceğine, kimine göre de büyük bir felakete, hırsızlarla karşı karşıya geleceğinize, badem yemek, mutluluk ve berekete işarettir.

Yorum Gönder