Savcı Sayan kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Savcı Sayan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
Savcı Sayan


Savcı Sayan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


14 Mayıs 2023 seçimlerinde Ak Parti'nin İstanbul Milletvekili Aday Adayı olan Savcı Sayan'ın hayatı hakkında merak edilenler..

SAVCI SAYAN KİMDİR?

Savcı Sayan 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, Liseyi ise yine doğup büyüdüğü Ağrı Tutak'ta okumuştur.


Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir.

Savcı Sayan'ın eşi Gülşah Sayan kimdir?
Savcı Sayan ve eşi Gülşah Koyuncu

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları'nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur. Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan'ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur.

Savcı Sayan kiminle evli?

Savcı Sayan Gülşah Koyuncu Sayan ile 2012 yılında evlendi. Bir çocuğu olan Savcı Sayan kalabalık bir aileden gelmekte olup 24 kardeşten 12.sidir.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir. Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adaylığını, "Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti'den aday adayı oldum." sözleriyle duyurmuştu.

- Sitemizde bulunan diğer Belediye Başkanlarını görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski