SRC Belgesi Sınav yeri, Sınav Sonuçları, Durum Sorgulama Ekranı

SRC Belgesi Sınav yeri, Sınav Sonuçları, Durum Sorgulama EkranıSRC Belgesi Sınav Sonucu Sorgulama bilgisini E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Girmiş olduğunuz SRC Sınav Tarihini seçerek E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilmektesiniz. Detaylı bilgi ve ayrıntı için bizleri arayabilirsiniz.

SRC Sınav Sonucu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

SRC Belgesi Durumunuzu sorgulamak için tıklayınız.

SRC Sınav Yeriniz ve SRC Sınav Giriş Belgeniz için tıklayınız.SRC SINAVA İLİŞKİN ÖNEMLİ UYARILAR;

1-)
Sınav giriş belgesinde bulunan fotoğraf kendisine ait olmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.

2-) Src Sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.

3-) Size verilen cevap kağıdında sınav kitapçık türü bölümünü mutlaka doldurunuz.

4-) Adaylar sınav bitiminde cevap kağıtları ile birlikte soru kitapçıklarını salon başkanına teslim etmek zorundadırlar.

5-) Sınava girecek adaylar sınav başladıktan 15 dakika sonra salona alınmazlar.

6-) Soru kitapçıklarını kontrol ederek; eksik veya baskı hatası olan kitapçıların değiştirilmesini salon başkanından isteyiniz. Cevap kağıdı üzerine yazacağınız yazı ve yapacağınız işaretlemelerde yumuşak uçlu kursun kalemden başka kalem kullanmayınız.

7-) Size verilen cevap kağıdında yazılı olan T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, sınav türü, bölümlerini kontrol ediniz.Cevap kağıdınız kullanılmayacak şekilde bozuksa, salon başkanından cevap kağıdınızın değiştirilmesini isteyiniz.

8-) Sınava; karalama kağıdı, telsiz, silah, elektronik cihazlar vb. araçlarla girilmez. Bu şekilde sınava girenlerin sınavı geçersiz sayılır. Adaylara ait cep telefonları sınav süresince kapalı olarak Salon Başkanı'na teslim edilecektir.

9-) Cevap kağıdınızdaki imza bölümünü imzalayınız. Cevap kağıdı üzerindeki bilgilerde elle düzeltme yapmayınız. Bir hata varsa salon görevlilerine söyleyerek tutanak tutmalarını sağlayınız.

10-) Cevaplarınızı, yuvarlağın dışına taşırmadan cevap kağıdındaki ilgili bölümü bularak işaretleyiniz. Yanlış karalamalarınızı düzeltirken yuvarlağın içini temizce siliniz.

11-) Soru sayısı ve sınav süresi, soru kitapçığının üzerinde yazmaktadır.

12-) Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru cevaptır. Çift işaretlenmiş cevaplar yanlış cevap olarak değerlendirilir.

13-) Cevaplarınız puanlanırken her doğru cevaba puan verilir, yanlış cevaplarınız dikkate alınmaz. Her soru eşit puandır.

14-) Sınav süresince cevap kağıdınızın başkalarınca görülmesine izin vermeyiniz. Başkasının kağıdına bakmayınız. Sınav başladıktan sonra salon başkanı, gözetmen veya diğer adaylar ile konuşmayınız. Yetkililere soracağınız soruları sınav başlamadan önce sorunuz. Bilgisayar ortamında kopya analizi yapılacağından ikili ve toplu kopya çektiği anlaşılan adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.

15-) Sorulara verdiğiniz cevapları herhangi bir şekilde almanız yasaktır. Bu kurala uymayanların sınavı geçersiz sayılır.

16-) Sınavınız bittiğinde cevap kağıdını ve soru kitapçığını sıranın üzerinde kesinlikle bırakmayınız. Bunları salon görevlilerine teslim ederek salon aday yoklama listesinde adınızın karsısındaki ilgili sütunu imzalayınız. Sınavı biten adaylar sınav süresinin sonunu beklemeden salondan ayrılmak zorundadırlar.

17-) Sınav süresi 60 dakika olup, sınavın ilk 15 (on beş) dakikası sınav salonundan çıkmak yasaktır.
Daha yeni Daha eski