28 Kasım 2019 Perşembe

Arnavutluk Nerede? Arnavutluk Nüfusu ne kadar? Dini inancı ne? Para Birimi ne?

Arnavutluk Nerede? Arnavutluk Nüfusu ne kadar? Dini inancı ne?

ARNAVUTLUK NEREDE?
Arnavutluk Karadağ 'ın altında, Kuzey Makedonya 'nın batısında ve Yunanistan 'ın Kuzey Batısında yer almaktadır. İşte haritadaki yeri.

Kendi özgü geleneklerini korumayı başarabilmiş bir ülke olarak ön plana çıkan Arnavutluk'un doğasına çoğu ülkede rastlamak bir hayli zor. Turizm alanında yaptığı yatırımlar ile yıldızı günden güne parlayan Arnavut, kültür turizmine ilgi duyan turistlerin uğraş noktası olmaya devam ediyor.

Ülkemizden vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alan Arnavutluk, hem Adriyatik hem de İyon Denizi'ne kıyısı bulunan bir ülke konumunda. Coğrafi konumu itibarıyla Avrupa'nın güneydoğusunda yer alan Arnavutluk'un Karadağ, Yunanistan, Makedonya ve Sırbistan ile kara sınırlarında komşuluğu bulunuyor.

Arnavutluk'un başkenti Tiran'dır.

Arnavutluk 'un nüfusu 2,877 milyon 'dur. 

Arnavutluk Para Birimi: Arnavutluk Leki


ARNAVUTLUK DİNİ
Arnavutluk'ta Din ve İnanç Ülke seküler bir devlettir. Arnavutluk nüfusunun yüzde 56'sı kendisini İslam'a bağlı, yüzde 14'ü inançsız, yüzde 10'u Katolik Hıristiyan, yüzde 7'si Ortodoks, yüzde 2,5'i Ateist, ve geriye kalan yüzdelik kesimi diğer dinlere bağlı olarak tanımlamaktadır.
previous post next article home