22 Kasım 2019 Cuma

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? Kuruluş Osman'ın çekildiği yer neresi?

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin seti çekim yeri neresi? konusu nedir?

Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisinin seti çekim yeri neresi? konusu nedir?

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, sezonunun en büyük yapımı olarak gösteriliyor. Başrollerinde Burak Özçivit, Aslıhan Karalar gibi pek çok büyük ismin bulunduğu yapım Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi niteliğinde ekranlara gelecek. Osmanlı'nın kuruluşu ve yükselişini konu alan olan dizinin nerede çekildiği izleyiciler tarafından merak ediliyor.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?
KURULUŞ OSMAN DİZİ SETİ NEREDE?

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?
Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.


KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?
Kuruluş Osman dizisi çekimleri, İstanbul'un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde, 360 dönüm arazi üzerine kurulan platoda yapılıyor. Dizide 40 ana cast oyuncusu yer alıyor. Dizinin çekildiği platoda, titizlikle hazırlanan kaleler, hamamlar, camiler, klişeler ve hanlar yer alıyor. Avrupa'nın en büyük platolarından kabul edilen yerde şuan 60 ayrı marangoz görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık 1500 kişinin görev aldığı dizi setinde bir de yapay göl yer alacak.

Teknik anlamda dönem dizilerinin hazırlanması ve çekilmesi çok zor bir iştir. Kuruluş Osman dizi ekibini her ne kadar zor bir görev beklese de Diriliş Ertuğrul dizisi ile bu görevin altından kolaylıkla kalkabilecekleri biliniyor.
previous post next article home