26 Kasım 2019 Salı

Mehmet Ruşen Gültekin Kimdir? nereli?

Mehmet Ruşen Gültekin Kimdir? Aslen nereli?

Eski Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Dr. Mehmet Ruşen Gültekin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..

Tam adı Mehmet Ruşen Gültekin'dir.

Ruşen Gültekin'in Biyografisi:

Ruşen Gültekin eski Yargıtay Cumhuriyet savcısıdır. Ruşen Gültekin 1968 yılında Kırşehir'in Boztepe ilçesinde doğdu. Aslen Kırşehirli'dir. Şu anda avukatlık yapmaktadır. Uluslararası hukuk ve Ceza hukuku alanında uzmandır.

Lise eğitimini Ankara'da Yenimahalle ilçesinde Mustafa Kemal Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.  Ankara Üniversitesi'nde ise Yüksek Lisans yaptı.

Ruşen Gültekin Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1994 yılında mezun oldu. Bir sonraki yıl Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk görevine başlayan Gültekin daha sonra Adalet Bakanlığı Uluslararasi Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü çalışmaya başladı.

2005-2011 yılları arasında Yargıtay Cumhuriyet Savcısı iken temmuz 2011 kararnamesi ile Gaziantep'e 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi olarak atandı. Uluslararası hukuk ve Ceza hukuku alanlarında uzman olan Gültekin avukatlık görevine devam ediyor.
previous post next article home