son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM & SPONSORLUK

8 Kasım 2019 Cuma

Nedim Şener kimdir? nereli? kaç yaşında?

Nedim Şener kimdir? Aslen nereli?

Nedim Şener kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..

Özellikle FETÖ (Fettullahçı Terör Örgütü) ile ilgili gündeme dair yaptığı çarpıcı açıklamalarla adından söz ettiren gazeteci yazar Nedim Şener'in hayatına dair ayrıntılar. Çeşitli gazetelerde köşe yazıları yazan ve televizyon programlarında gündemi yorumlayan Gazeteci Nedim Şener hakkında bilgi.

Gazeteci Nedim Şener kimdir?
Nedim Şener 1966 senesinde aslen Bolulu olsa da Almanya'da dünyaya geldi. Lise ve üniversite mezuniyetinin ardından 1990 senesinde İstanbul Üniversitesi'nde "Uluslararası Ticaret ve Türkiye'nin Dünya Ekonomisine Eklemlenmesi" başlığını taşıyan teziyle yüksek lisansını tamamlayan Şener, bundan iki sene sonra gazetecilik kariyerine "Dünya" gazetesinde başladı.

Gazeteciliğe 1992 yılında Dünya gazetesinde başladı. 1994 yılında çalışmaya başladığı Milliyet gazetesindeki işine Mayıs 2011'de son verildi. Ocak 2010'dan Mart 2011'e kadar Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Yolsuzluk, terör finansmanlığı, Susurluk olayı, Hrant Dink suikastı, cemaat ve istihbarat konularında kitapları bulunuyor. 3 Mart 2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alınan Şener, tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konuldu.

Ergenekon terör örgütüne yardım ettiği gerekçesiyle yedi yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. 12 Mart 2012'de tahliye edilmişti.

Tahliyesinin ardından yaptığı araştırmaların bedelini ödetmeye çalıştıklarını ifade ederken, “Hrant için adalet için diyerek cezaevine girdim aynı sözler ile çıkıyorum. Hrant Dink için adalet sağlanmadıkça ne özgürlükten ne güvenlikten bahsedebiliriz. Bundan sonra bütün amacımız Hrant Dink’in kanını yerde bırakmamak olacak. İlk haberim Hrantla ilgili olacak. Gerçek hapsedilemez” dedi.

3 Mart 2011 tarihinde, Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Ahmet Şık ile birlikte gözaltına alınan Şener, tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konuldu. Bir süre sonra tahliye edildi ve Posta için yazmaya başladı. 

Nedim Şener'in yayınlanmış kitapları:

- Helal Tekme: Korkma, Alışma, Unutma! (2014)
- Baba Seni Neden Oraya Koydular? (2012) (Silivri Cezaevi Süreci)
- Kırmızı Cuma (2011) (Hrant Dink suikastı)
- İşte Hayatım (2010) (Uğur Dündar biyografisi)
- Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları (2009)
- Türkiye'de Farklı Olmak (2009) (Binnaz Toprak, İrfan Bozan ve Tan Morgül ile birlikte)
- Ergenekon Belgelerinde Fethullah Gülen ve Cemaat (2009)
- Hayırsever Terrorist (2006) (Şeyh Yasin El Kadı dosyası)
- Fırsatlar Ülkesinde Bir Kemal Abi (2005) (Kemal Unakıtan dosyası)
- Kod Adı: Atilla (2004) (Susurluk olayı)
- Naylon Holding (2002)
- Tepeden Tırnağa Yolsuzluk (2001)
- Uzanlar: Bir Korku İmparatorluğunun Çöküşü (2000)
- Altın: İstanbul Altın Borsası ve Dünya'daki Örnekleri (1994)
previous post next article home