Alpay Özalan kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Alpay Özalan Kimdir? aslen nereli? eşi kim?
Milletvekili Alpay Özalan


Alpay Özalan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


ALPAY ÖZALAN NERELİ?

Futbolculuk kariyerinin ardından siyasete atılan ve 24 Haziran seçimleri sonrasında AK Parti'den İzmir Milletvekili olan Alpay Özalan, 29 Mayıs 1973'de İzmir'de doğmuştur. Futbol oynadığı dönemde ise Beşiktaş'ın efsane isimleri arasına, adını yazdırdı.

Alpay Özalan 29 Mayıs 1973’de İzmir doğdu. Tam adı Fehmi Alpay Özalan’dır. 2.ligde Soma Linyitspor’da oynadıktan sonra 1992’de Altay’a geçti ve o sezon sergilediği performans sonrasında Fatih Terim tarafından Ümit Milli Takım’a alındı.


Ümit Milli Takım’ın değişmez oyuncusu olduktan sonra büyük takımların dikkatini çekti. 1993 transfer ayında Altay’dan koptuktan sonra, Süleyman Seba tarafından Beşiktaş’a transfer edildi.

Fenerbahçe'de kiralık olarak da oynayan Alpay Özalan, daha sonra İngiltere'nin Aston Villa takımına transfer oldu.

Burada da başarılı futboluyla dikkatleri çeken Özalan, 2004 yılında Güney Kore'nin Incheon United takımına transfer oldu. 2005 yılında Japonya'nın Urawa Blue Diamonds takımına transfer olan Özalan, gene aynı sene, Almanya'nın FC Köln takımına transfer oldu ve 2008 yılında faal futbol yaşamını bitirene kadar bu takımda top koşturdu.

Alpay Özalan eşi ailesi çocukları


Alpay Özalan kiminle evli?

Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan; Cansel Özalan ile evlidir. Çiftin iki çocuğu var.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski