Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Nerede?

Antalya 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Nerede? hakkında bilgi..
Antalya 3. Piyade Tugay Komutanlığı


ANTALYA 3. PİYADE EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI


1. ULAŞIM BİLGİLERİ:

a. Kara Yolu: 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Antalya’da bulunmaktadır. Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne bütün illerden ve Antalya ilçelerinden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otobüs terminalinden belediye otobüs seferleri, minibüs veya taksi ile ulaşım mevcuttur. Otobüs terminaline ait telefon numaraları; Otobüs Terminali Santrali: 0 242 331 12 50-51-52-53-54-55 Otobüs Terminali İdari Büro: 0 242 332 01 05 İnternet Adresi: www.antalyaotogar.com.tr

b. Demir Yolu: Antalya iline en yakın demir yolu ulaşımı Burdur ve Isparta illerine kadardır. Antalya’ya doğrudan demir yolu ulaşımı yoktur.

c. Hava Yolu: Antalya’da Devlet Hava Meydanları øşletmesine ait Uluslararası Antalya Havalimanı mevcuttur. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 15 kilometredir. Ulaşım HAVAŞ, belediye otobüsleri ve taksi ile sağlanmaktadır. Havalimanı Tel.No: 0 242 330 33 30 - (21 hat) İnternet Adresi www.antalya.dhmi.gov.tr

ç. Deniz Yolu: Antalya’da Port Akdeniz-Antalya Ticari Limanı bulunmaktadır. Deniz yolu ulaşımı turistik geziler dışında tercih edilmemektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Güzergâhı Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir İçi Otobüs Güzergâhı

2. İLETİŞİM BİLGİLERİ:


a. Açık Adresi: 
3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Topçular / Muratpaşa / Antalya
b. Telefon No.: 0 242 321 53 51 - 0 242 321 53 52 - 0 242 321 53 53 - 0 242 321 53 54 - 0 242 321 53 55 - 0 242 321 53 56
c. Belgegeçer No.: 0 242 322 57 90


3. SUNULAN İMKÂNLAR:


a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. istirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır. Hastalar burada tedavi edilemezse öncelikli olarak Antalya merkezinde bulunan hastanelere, Isparta Asker Hastanesine, Etimesgut Asker Hastanesine veya Gülhane Askeri Tıp Akademisine sevk edilmektedir. Her türlü sağlık hizmetini personel buradan alabilir.

ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Diğer İmkânlar: Kışlamızda konferans ve toplantılar için 450 kişilik bir dershane bulunmaktadır. Personele eğitim maksatlı film izletmek için sine vizyon sistemi mevcuttur.


4. DİĞER BİLGİLER:


a. Şehir Bilgileri: Antalya
Yüzölçümü : 20.909 km²
Nüfus: 2.043.482 (31.12.2011)
øl Trafik No.: 07

İlçeler: Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, øbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik’tir.

Coğrafya: Büyükşehir belediyesine bağlı 14 ilk kademe belediyesi bulunmaktadır. Tamamına toplu taşım araçları ile ulaşmak mümkündür. Antalya’ya ulaşım şehir merkezine paralel olarak uzanan Akdeniz’in dünyaca ünlü Lara ve Konyaaltı plajları Antalya Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde bulunmaktadır. Toros Dağları üzerinde bulunan Feslikan, Çağlarca ve Geyikbayırı yaylaları sıcak yaz günlerinde serinlik isteyenler için idealdir. Antalya Büyükşehir Belediye sınırları içinde topografik yapı %65’i düzlük ve az eğimli, kalan kısım dağlık ve ormanlıktır. Dağlık ve ormanlık kısımlar batıda bulunan Toroslar’da ve Düzlerçamı civarında bulunmaktadır. Antalya, yeraltı suyu yönünden oldukça zengindir. Şehrin su ihtiyacının karşılanmasında ve sulamada, bu yeraltı su kaynaklarından faydalanılmaktadır.

İklim: Akdeniz ve Ege Bölgesi kıyıları ile Marmara Denizi çevresinde görülür. Bu iklimde yazlar sıcak ve kurak geçmektedir Kışlar ise ılık ve yağışlıdır yaz ve kış mevsimindeki yağış miktarı arasında, büyük bir fark bulunmaz. øç kesimlere doğru karasal iklim görülür.

Tarihçe: MÖ 2. yüzyılın ortalarında Bergama Kralı Attalos'un; bana bir yeryüzü cenneti bulun; buyruğuyla kurulan ve adını kurucusundan alan Antalya Antik Pamfilya, Psidya, Likya Bölgelerinin kesiştiği, Anadolu'nun en bereketli coğrafyasında kurulmuştur. Antalya, tarihi boyunca hep kültürün, sanatın, mimarinin, mitolojinin merkezi olmuştur. Çünkü doğasını oluşturan lacivert denizleri, görkemli Torosları, coşkun çağlayanları, renk renk ağaçları, Antalya’yı turizmin başkenti kılan en önemli özellikleridir. Doğal güzellikler arasında yer alan Antalya; uluslararası ödül sahibi marinası, dünyaca ünlü otel ve tatil köyleri ile turunçgiller kokan doğasıyla Türkiye'nin en önemli turizm merkezidir. Her sene Antalya’nın muhteşem güzelliklerini görmek için gelen milyonlarca turist Antalya Havalimanı’nın modern yapısıyla gelişmiş sistemleri ile verdiği hizmetlerden yararlanmaktadır. Antalya sahip olduğu kusursuz güzellikteki plajlarıyla her sene milyonlarca turistin ilgi odağı konumundadır. Doğanın yeşil ve mavi tonlarının buluştuğu bu muhteşem plajların temizliği ve güzellikleri birçok mavi bayrakla tescillenmiştir.

b. Diğer Bilgiler:
Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir. Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır. Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır. Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır.
Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda ayrılırken geri alabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski