son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM İLETİŞİM

1 Aralık 2019 Pazar

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Kimdir? Aslen nereli?

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Kimdir? Aslen nereli?

Habertürk Mehmet Akif Ersoy kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? evli mi? eşi kim? Biyografisi, hayatı hakkında bilgiler..

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy biyografi
Türk gazeteci, televizyoncu, yazar, muhabir ve aynı zamanda belgesel yönetmeni olan usta gazeteci Mehmet Akif Ersoy 8 Ocak 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan gazeteci Mehmet Akif Ersoy liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine devam etti.

Üniversiteden mezuno olduktan sonra 2009 yılında kariyerine 6 News televizyon kanalında muhabir olarak göreve başladı. Bir yıl burada çalıştıktan sonra TRT televizyonuna transfer oldu. 2010 yılında TRT TÜRK – Addis Ababa Temsilciliği görevine getirildi. 2011 yılında başta Libya, Yemen, Şam, Erbil olmak üzere pek çok noktada TRT temsilcisi ve savaş muhabiri olarak görev yaptı. Aynı yılın içinde TRT TÜRK Trablus ve Sana muhabirliği görevini yürüttü. 2012 yılında önemin lideri Muammer Kaddafi ile ölümünden önce gerçekleştirdiği son röportajı ile bir anda tüm dünyada adından söz ettirdi.

İstiklali Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile aynı ismi taşıyan Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kariyerine 2012 yılında TRT Kahire-Mısır Temsilcisi olarak devam etti. Sonrasında 2013 yılında TRT ARAPÇA Koordinatör Yardımcılığı görevine getirildi. 2014 yılına gelindiğinde TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu süreci 2015 yılında “Zenga Zenga” adlı Muammer Kaddafi Belgeseli takip etti. Aynı yılın içinde Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri olarak atandı. Daha sonra 2016 yılında Dış Politika Dergisi Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2017 yılını sonlarında Habertürk Televizyon kanalı ile el sıkıştı. Günümüzde Habertürk TV ekranlarında gündüz kuşağında “Manşet” programını ve akşam kuşağında “Nedir Ne Değildir” programını sunan başarılı isim gazeteci Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda “Tünel- Gazze’de Yaşamak” adlı kitabının da yazarıdır. Günümüzde çeşitli söyleşilerde yapan usta gazeteci en son “Ortadoğu’da Son Gelişmeler ve Afrin” söyleşisini Denizli’de gerçekleştirmiştir.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy evli değildir.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kitapları
Gazeteci yazar Mehmet Akif Ersoy’u kaleme aldığı bir adet kitabı bulunmaktadır. Bu kitap Gazze’de tanık olduğu gerçek olayların yansımalarını konu alan oldukça sürükleyici bir çalışmadır. Kitabın adı ise;

Tünel- Gazze’de Yaşamak

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları, çektiği belgeseller ve sunduğu programlar aşağıda listelenmiştir.

2018 – 2019 Habertürk TV – Nedir Ne Değildir?

2018 – 2019 Habertürk TV – Manşet Programı

2017- 2019 Habertürk TV – ( Sunucu – Spiker ve Program Moderatörü)

2016 – Dış Politika Dergisi (Genel Yayın Yönetmeni)

2015 – Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri

2015 – Zenga Zenga” (Muammer Kaddafi Belgeseli)

2014 – TRT (İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı)

2013 – TRT ARAPÇA (Koordinatör Yardımcılığı)

2012 – TRT (Muammer Kaddafi ile Son Röportaj)

2012 – TRT (Kahire-Mısır Temsilcisi)

2011 – TRT TÜRK Libya, Yemen, Şam, Erbil (Muhabir – Temsilci)

2010 – TRT TÜRK Addis Ababa (Etiyopya Temsilcisi)

2009 -6 News (Muhabir)
previous post next article home