Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kimdir? nereli? kaç yaşında?

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? evli mi? eşi kim? Biyografisi, hayatı hakkında bilgiler.
Gazeteci Mehmet Akif Ersoy

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında koşa bilgi.


GAZETECİ MEHMET AKİF ERSOY NERELİ?

Gazeteci, televizyoncu, yazar, muhabir ve aynı zamanda belgesel yönetmeni olan Mehmet Akif Ersoy 8 Ocak 1985 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Manisa’lıdır. 

Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Ersoy liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde eğitimine devam etti.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, 1.81 m. boyunda, 79 kilo ve Oğlak burcudur.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 2009 yılında kariyerine 6 News televizyon kanalında muhabir olarak göreve başladı. Bir yıl burada çalıştıktan sonra TRT televizyonuna transfer oldu.

2010 yılında TRT TÜRK – Addis Ababa Temsilciliği görevine getirildi. 2011 yılında başta Libya, Yemen, Şam, Erbil olmak üzere pek çok noktada TRT temsilcisi ve savaş muhabiri olarak görev yaptı.

Aynı yılın içinde TRT TÜRK Trablus ve Sana muhabirliği görevini yürüttü. 2012 yılında önemin lideri Muammer Kaddafi ile ölümünden önce gerçekleştirdiği son röportajı ile bir anda tüm dünyada adından söz ettirdi.


İstiklali Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile aynı ismi taşıyan Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kariyerine 2012 yılında TRT Kahire-Mısır Temsilcisi olarak devam etti. Sonrasında 2013 yılında TRT ARAPÇA Koordinatör Yardımcılığı görevine getirildi.

2014 yılında TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu süreci 2015 yılında "Zenga Zenga" adlı Muammer Kaddafi Belgeseli takip etti. Aynı yılın içinde Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri olarak atandı.

2016 yılında Dış Politika Dergisi Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2017 yılını sonlarında Habertürk Televizyon kanalı ile el sıkıştı. Günümüzde Habertürk TV ekranlarında gündüz kuşağında "Manşet" programını ve akşam kuşağında "Nedir Ne Değildir" programını sunan başarılı isim gazeteci Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda "Tünel- Gazze’de Yaşamak" adlı kitabının da yazarıdır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kiminle evli?

Mehmet Akif Ersoy, 14 Ağustos 2022 tarihinde, Show Ana Haber spikeri Pınar Erbaş ile, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen nikah töreninde hayatlarını birleştirdi.

Mehmet Akif Ersoy Düğün
Mehmet Akif Ersoy ve eşi Pınar Erbaş

Nikah törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün önceki Başkanı Aziz Yıldırım törende sahneye çıkarak çifte mutluluklar diledi. Burada bir konuşma yapan Çelik, evlilik cüzdanını Pınar Erbaş'a teslim etti.

Mehmet Akif Ersoy’un ilk eşi kim? çocuğu var mı?

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un daha önce bir evlilik yaptığı, fakat ilk eşi ve özel hayatı ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Sadece önceki evliliğinden 2 çocuğu olduğu bilinmektedir.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kitapları

Gazeteci yazar Mehmet Akif Ersoy’u kaleme aldığı bir adet kitabı bulunmaktadır. Bu kitap Gazze’de tanık olduğu gerçek olayların yansımalarını konu alan oldukça sürükleyici bir çalışmadır. Kitabın adı ise;

 • Tünel- Gazze’de Yaşamak

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları


Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları, çektiği belgeseller ve sunduğu programlar aşağıda listelenmiştir.

 • 2018 – 2019 Habertürk TV – Nedir Ne Değildir?
 • 2018 – 2019 Habertürk TV – Manşet Programı
 • 2017- 2019 Habertürk TV – ( Sunucu – Spiker ve Program Moderatörü)
 • 2016 – Dış Politika Dergisi (Genel Yayın Yönetmeni)
 • 2015 – Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Başkan Müşaviri
 • 2015 – Zenga Zenga (Muammer Kaddafi Belgeseli)
 • 2014 – TRT (İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı)
 • 2013 – TRT ARAPÇA (Koordinatör Yardımcılığı)
 • 2012 – TRT (Muammer Kaddafi ile Son Röportaj)
 • 2012 – TRT (Kahire-Mısır Temsilcisi)
 • 2011 – TRT TÜRK Libya, Yemen, Şam, Erbil (Muhabir – Temsilci)
 • 2010 – TRT TÜRK Addis Ababa (Etiyopya Temsilcisi)
 • 2009 -6 News (Muhabir)

- Sitemizde bulunan diğer HaberTürk ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski