Lütfü Türkkan Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli?

Lütfü Türkkan kimdir, kaç yaşında? aslen nerelidir? eşi kim? çocukları, oğlu, kızı kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..

Lütfü Türkkan kimdir, kaç yaşında? aslen nerelidir? eşi kim? çocukları, oğlu, kızı kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959'da İstanbul'da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir.

Sanayici; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu (Önlisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümünü bitirdi.

Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümünde yüksek lisans öğrenimi devam etmektedir. Türkkan Gıda Mad. San. Tic. AŞ (TÜGMAD)'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfında Başkanlık görevinde bulundu. Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

Lütfü Türkkan, Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilen Türkkan, evli ve 4 çocuk babasıdır. Lütfü Türkkan'ın eşinin ismi Şebnem Türkkan'dır. Çiftin Dilara Türkkan, Türküm Türkkan, Mehmet Türkkan ve Nihan Türkkan isminde çocukları var.
Daha yeni Daha eski