Sarımsak yağı faydaları nelerdir? neye iyi gelir? nasıl kullanılır?

Sarımsak yağı neye iyi gelir? Sarımsak yağı ne için nasıl kullanılır? faydaları nelerdir? sarımsak yağı nasıl hazırlanır, saça faydaları.
Sarımsak Yağı


Sarımsak yağı neye iyi gelir? Sarımsak yağı ne için nasıl kullanılır? faydaları nelerdir? sarımsak yağı nasıl hazırlanır, saça faydaları.


SARIMSAK YAĞI FAYDALARI

Sarımsak yağı saç ve cilt için faydalı sonuçlar veren çeşitli enzimleri bünyesinde barındırır. Sarımsak yağının yararlarından faydalanarak hazırlanan doğal maske ve kürler yardımıyla sivilce probleminizden kurtulabilir, cilt mantarını tedavi edebilir ya da diş ağrısını dindirebilirsiniz.

Sarımsak içeriğinde ki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle bu tip nedenlerle oluşan saç dökülmesini engellemek için kullanılabilir. Saç dökülmesinin ana nedeni kontrolümüz dışında olan kalıtımsal özelliklerimizdir. Ancak saçlar sadece bize miras kalan genedik özelliklerimiz nedeniyle dökülmez. Yetersiz beslenme, hava kirliği gibi çevresel etkenlerde saçların dökülmesine ya da zayıflamasına neden olabilir. İşte böyle bir durumda doğal bakım maskeleri uygulamak en iyi ve hesaplı çözüm olabilir. Bu doğal ürünlerden biri olan sarımsak yağının saça faydaları arasında zayıflayan saçları güçlendirilmesini, kırıkları azaltmasını, tekrar saç çıkmasına yardımcı olmasını sayabiliriz.

Sarımsak yağı saçta nasıl kullanılır?

Saç dökülmesi sorununu hemen hemen herkes yaşamıştır. Bu sorun bazen genlerden kaynaklı doğuştan gelmekte bazen de çevresel faktörler sebep olmaktadır. Çevresel faktörler çoğunlukla hava, su, yediğimiz besinler, bayanların kullandığı saç boyaları gibi uzayıp giden bir listedir. Bu durumda doğal bakım kürleri ve maskeleri en iyi ve hesaplı çözüm olabilir. Bu doğal ürünlerden biri olan sarımsak yağının saça faydaları arasında zayıflayan saçları güçlendirmesine, saçlarda ki kırıkları azaltmasına, saç dökülmesine ve dökülen saçların tekrar çıkmasına yardımcı olmasını sayabiliriz. Sarımsak yağının saça faydaları kötü beslenme nedeniyle sağlıklı saçlar için gerekli olan vitamin ve minerallerin alınamadığı, saç derisinde ve saç köklerinde sorunların görüldüğü, saç derisinde oluşabilecek ve saçların dökülmesine neden olabilecek mantar enfeksiyonu gibi cilt hastalıklarının görüldüğü durumlarda ortaya çıkıyor.

Sarımsak yağı neye iyi gelir?

Sarımsak içeriğinde ki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle bu tip nedenlerle oluşan saç dökülmesini engellemek için kullanılabilir. Ayrıca sarımsağın kan dolaşımınıda artırdığı bilinmektedir. Bu özeliği ile saç derinize olan kan akışını artırarak saç köklerinin daha fazla oksijene kavuşmasına dolayısıyla güçlenmesine katkıda bulunabilir

Sarımsak yağı, saç köklerini beslemeye yardımcı bir bakım yağı çeşididir.

- Sarımsak yağı; sarımsağın belirli ısıda ve nemli bir ortamda 1 ay boyunca fermente edilmesiyle oluşur.

- Geçmiş dönemlerde sıkça kullanılan ve pek çok farklı konuda fayda sağlayan Kara Sarımsak, saçlar için de oldukça etkili bir bileşendir.

Sarımsak yağı nasıl kullanılır?

- Sarımsak yağını saç diplerinize birkaç damla damlatınız.
- Birkaç dakika saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız
- 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayınız.
- Etkili bir sonuç için 2 günde bir tekrarlanmalıdır.
- Saç bakımına özen gösteren kişilere önerilir. Düzenli olarak kullanılması önemlidir.

Sarımsak yağı nasıl hazırlanır?

Sarımsak yağı hazırlamak için gerekli malzemeler:
  • 25 diş iri büyüklükte ve Anadolu da yetişmiş sarımsak
  • 4 çay bardağı iyisinden saf sızma zeytin yağı
  • Kavanoz

Sarımsak yağı hazırlanışı:

Öncelikle sarımsakların kabuklarını soyarak, bıçağın yan tarafı ile bastırarak eziyoruz. Daha sonra ezdiğimiz sarımsakları kavanoza dolduruyoruz. Ardından üzerine sızma zeytin yağını ekleyip, güneş gören bir camın önüne koyuyoruz. Arada bir kavanozu açıp tahta kaşık ile karıştırıyoruz. 15-20 gün bekledikten sonra, sarımsak yağı hazır hale gelecektir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski