Semiha Şahin kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi?

Semiha Şahin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? ailesi nereli? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

Semiha Şahin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? ailesi nereli? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

CNN TÜRK'ün başarılı haber sunucusu Semiha Şahin sitemizde en çok araştırılan, biyografisi ve özel hayatı en çok merak edilen kişiler arasında yer almaktadır.

Semiha Şahin 1981'de İstanbul'da doğmuştur. Aslen Sivas İmranlı'lıdır. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve iletişim bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başlamıştır. Mezun olduktan sonra bir yıl İngiltere'de Reklamcılık ve Halkla ilişkiler eğitimi almıştır. O sırada Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yapmıştır.

Profesyonelliğe ilk adımı SKY Türk’te atmıştır. Üç yıl Muhabirlik ve Spikerlik yaptıktan sonra Eylül 2010’da CNN TÜRK ailesine katılmıştır. “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırlamıştır. 2016’da ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile yaklaşık bir ay süreyle çeşitli eyaletlerde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ seminer ve toplantılarına katılmıştır.

Yaklaşık 3,5 yıl hafta içi her gün ‘Güne Merhaba’ haber programını sunmuştur. Şimdilerde Hafta Sonu Ana Haber bülteni ile gündemi aktarırken, ayrıca Türkiye’nin ve dünyanın siyaset gündeminin ele alındığı “Cnn Türk Masası” programını sunuyor.

Tüm tecrübesini İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğrencileri ile paylaşmaktan da büyük mutluluk duyuyor. İyi derecede İngilizce bilen Şahin, pilates ve yoga yapıyor. Yeni yerler görmeyi, kampa gitmeyi seviyor.

Özel Hayatı

Semiha Şahin'in henüz bekar olduğu bilinmektedir. Semiha Şahin 1,65 m. boyunda 55 kilo ve Aslan burcudur. Semiha Şahin'in İnstagram Hesabı ise https://www.instagram.com/semihasahin 'dir.

Sitemizde yer alan diğer Cnn Türk ekran yüzlerini görmek için tıklayın
Daha yeni Daha eski