Gazeteci Süleyman Özışık kimdir? aslen nereli? kaç yaşında öldü?

Gazeteci Süleyman Özışık kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında neden öldü? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.
Süleyman Özışık

Gazeteci Süleyman Özışık kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında neden öldü? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.


Süleyman Özışık kimdir?

Gazeteci Süleyman Özışık 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da dünyaya gelmiştir. İlk Orta ve lise eğitimini Kars'ta tamamladı. Ekonomik koşullardan ötürü eğitimine devam edemeyince İstanbul'a gelerek çocuk yaşta iş hayatına atıldı. Vatani görevinin ardından hayali olan gazetecilik mesleğini icra etmek için Akşam gazetesinde staja başladı.

3 yıl ücretsiz staj döneminden sonra Milliyet Gazetesi'nde göreve başladı ve 7 yıl burada görev yaptı. 2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi'ndeki işine son verildi.

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık daha sonra ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.


3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi.

2009 yılında tekrar kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu'nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı. Gazeteci Süleyman Özışık bir süre https://www.nethaber.com Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Süleyman Özışık kaç yaşında neden öldü?

Bir süredir kansere karşı mücadele veren Süleyman Özışık, tüm çabalara rağmen tedavi gördüğü hastanede 5 Ağustos 2023 Cumartesi günü 52 yaşında vefat etmiştir.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski