Abdülkerim Durmaz kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Abdülkerim Durmaz kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Abdülkerim Durmaz


Abdülkerim Durmaz kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


ABDÜLKERİM DURMAZ NERELİ?

Abdülkerim Durmaz 13 Eylül 1960 tarihinde İstanbul, Fatih Karagümrük’te doğdu. Futbola çocuk yaşlarda Karagümrük altyapısında başladı. Askerliğini 1980-1982 yılları arasında İzmir‘de bahriyeli olarak yaptı. Askerlik yaptığı 2 yıl boyunca Denizgücü’nün değişmez oyuncusu oldu. A takımda ilk maçı 1978 senesinde Tarsus idman yurdu maçı ile oldu. 1982-1983 sezonunda 2.ligdeki takımının 1.lige çıkmasına yardımcı oldu. 1.lige çıkan Karagümrük takımının en etkili ve 17 golle gol kralı futbolcusu idi.

1984-1985 sezonunda Fenerbahçe‘ye 8 milyon tl.ye transfer oldu. Sonra Ankaragücü, Sakaryaspor, Zeytinburnu, tekrar 1993-1994 sezonunda Karagümrük’e döndü, Güngören’de oynadı ve burada futbolu bıraktı. Sık sık gördüğü kırmızı kartlar nedeniyle birçok maçta da takımda yerini alamadı. 80’lerde Fenerbahçe’nin en haşarı çocuğuydu. Wembley Stadı’na ayak basan ilk Türk futbolcu olabilmek için İngiltere‘yle oynanan bir milli maç öncesi otobüsten atlayıp stada doğru depar atmışlığı vardır.

Abdülkerim Durmaz, futbolundan ziyade gece hayatı ve kavgalarıyla ön plandaydı. Futbolu bıraktıktan, bir ara Karagümrük semtinde bir kıraathane işletmeciliği yaptı. Sonra bir dönem TGRT‘de spor yazarlığı yaptı. 1996 yılında Karagümrük’te teknik direktörlük yapmaya başladı. 1998 yılında içkiyi ve gece hayatını bıraktı, namazında niyazında biri oldu.

Abdülkerim Durmaz, evlidir. Sena adında bir kızı vardır.

Abdülkerim Durmaz halen Beyaz TV'de Onur Yıldız'ın sunduğu, Beyaz Futbol ve Derin Futbol programında,  Sinan EnginRasim Ozan Kütahyalı ve Ahmet Çakar'la birlikte yorumculuk yapmaktadır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski