Gazeteci Ardan Zentürk kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Gazeteci Ardan Zentürk kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Ardan Zentürk


Gazeteci Ardan Zentürk kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Ardan Zentürk 1955 yılında İstanbul, Üsküdar'da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini İstanbul Marmara Koleji'nde tamamlarken, Orta ve lise öğrenimini Eskişehir Maarif Koleji’nde tamamladı. Sonrasında ise Marmara Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Kürsüsü Dış Politika Bölümü’ne kayıt yaptırdı ve 1979 yılında mezun oldu.


Drake Üniversitesi’nde aldığı TV yöneticiliği kurs eğitimini aldı. Gazeteciliğe 1976 yılında, İstanbul Ticaret Odası'nın resmi yayın organı olan İstanbul Ticaret gazetesinde başladı.

1977 yılında Hürriyet Gazetesi'nde yazı işlerine bağlı sayfa düzeltmeni oldu. Bunun yanı sıra Tercüman Gazetesi, Güneş Gazetesi, Sabah Gazetesi ve Günaydın Gazetesi’nde çalıştı. 1999-2000 yılları arasında da Türkiye Gazetesi Genel Koordinatörlüğü’nü yaptı.


Televizyonculuk kariyerine HBB'nin Ankara Haber Müdürü olarak 1992 yılında başladı. 1993 yılında Star’ın Ankara temsilcisi olurken, 1994'te de Genel yayın Yönetmeni oldu. 1995 yılında Kanal D genel yayın yönetmenliği görevine getirildi. 2002-2003 yılları arasında da Star Haber 24 haber kanalının genel koordinatörlüğünü yürüttü.

Ardan Zentürk’ün babası Neşet Adnan Zentürk, doktorluk mesleğini yapmasının yanı sıra dönemin önde gelen gazete ve dergilerinde de yazılar yazdı.

Babasının yolundan ilerleyen Ardan Zentürk, kendisine ait Zentürk Yapım Yayın adlı bir şirket kurdu. Kurulan bu şirket TRT ekranlarına Sınırlar ve İnsanlar adlı bir program hazırladı.

Ardan Zentürk  Kanal 24 TV'de Moderatör Gece adlı programı sundu.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski