Oyuncu Esra Bilgiç kimdir? aslen nereli? boyu yaşı kaç? eşi kim?

Oyuncu Esra Bilgiç kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu, kilosu, burcu ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Oyuncu Esra Bilgiç

Oyuncu Esra Bilgiç kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu, kilosu, burcu ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


ESRA BİLGİÇ KİMDİR?

Esra Bilgiç 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi'nde Arkeoloji okudu, sonrasında Bilkent’in Uluslararası İlişkiler Bölümüne başladı. Oyunculuk kariyerindeki ilk rolü TRT1 ekranlarında yayınlanan, başrollerinde ise Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Hülya Darcan, Hande Subaşı gibi isimlerin yer aldığı Diriliş: Ertuğrul dizisidir.


Esra Bilgiç 1,77 m. boyunda, 50 kilo ve Terazi burcudur.

Burada Ertuğrul Gazi'nin eşi Halime Hatun karekterine hayat vermiştir. Bilgiç, Kanal D ekranlarında yayınlanan ve yönetmenliğini Yusuf Pirhasan'ın üstlendiği, senaryosunu ise Melis Civelek'in kaleme aldığı Bir Umut Yeter adlı dizide Derya rolünü canlandırdı.

Esra Bilgiç kiminle evli?

Esra Bilgiç, 2014 yılından beri beraber olduğu futbolcu Gökhan Töre ile 21 Ekim 2017 tarihinde evlendi. Çift, 17 Haziran 2019 tarihinde tek celsede boşandı.


Esra Bilgiç'in rol aldığı diziler:

  • Bir Umut Yeter (Derya) – 2018
  • Diriliş Ertuğrul (Halime Hatun) – 2014-2018
  • Ramo (Sibel Yıldırım) – 2020-2021
  • Kanunsuz Topraklar (Gülfem Paşazade) 2021-2022

Esra Bilgiç'in rol aldığı filmler

  • Adanış Kutsal Kavga (Cemre Haznedar) – 2020

 

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski