Kim Milyoner Olmak İster Gülsüm Kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster Gülsüm Kimdir?
kim milyoner olmak ister gülsüm


Kim Milyoner Olmak İster'de Bir İlk: Yarışmaya Konuşma Engelli Ümmü Gülsüm Genç Katıldı.


Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu, ATV ekranlarının sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in 11 Ocak 2020 Cumartesi akşamı yayınlanan 857.yeni bölümünde Artvin’den Ümmü Gülsüm Genç geceye damga vurdu.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER GÜLSÜM

Ekranların sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’in yayınlanan son bölümünde bir ilk yaşandı. 4 yaşında geçirdiği hastalık nedeniyle konuşma yetisini kaybeden 27 yaşındaki Ümmü Gülsüm yarışmayı izleyen herkesi kendine hayran bıraktı. Genç yarışmacı, sunucu Kenan İmirzalıoğlu’nun sorduğu sorulara elinde bulunan kartlarla ve yazı tahtasıyla cevap verdi ve 250 bin TL’lik soruya kadar geldi. Ümmü Gülsüm 125 bin TL değerindeki ötülün sahibi oldu ve sosyal medyayı salladı.Kim Milyoner Olmak İster'deki yarışan engelli genç kız kim?

4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle konuşma yetisini kaybeden Gülsüm yarışmaya Artvin’den katıldı. Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunu olan genç yarışmacı elinde bulunan cevap şıkkı kartları ve yazı tahtası sayesinde sorulara cevap verdi ve Kenan İmirzalıoğlu ile iletişim kurdu.

125 TL değerindeki soruyu bilen Gülsüm 250 bin TL değerindeki finalden önceki son soruya gelmeye hak kazandı. Tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran yarışmacı cevabı bilemediği için çekilmek zorunda kaldı ve 125 bin TL’nin sahibi oldu. Sosyal medyanın da gündemine oturan yarışmacı Twitter’da TT oldu. Genç yarışmacı stüdyodakileri, ekran başındakileri ve tüm Türkiye’yi ekran başına kilitledi ve engellerin aşılabileceği konusunda izleyen herkese ders verdi.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski