Mehmet Güllüoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Mehmet Güllüoğlu Kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
Mehmet Güllüoğlu


Mehmet Güllüoğlu Kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..


Mehmet Güllüoğlu, Türkiye'nin Tanzanya'daki Darüsselam Büyükelçiliği görevine devam etmektedir.

MEHMET GÜLOĞLU KİMDİR?

Dr. Mehmet Güllüoğlu 1982 yılında Konya'da doğmuştur. Güllüoğlu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamlayan Güllüoğlu, sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmasına katıldı.

Güllüoğlu, sağlık alanında Filistin (Batı Şeria ve Gazze), Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Katar, Kenya ve Somali’de yürütülen çalışmalarda gönüllü doktor olarak görev aldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneğinde yöneticilik yapan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı'na devam etmekte olan Dr. Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Daha sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevini yürütttü. Şuan Türkiye'nin Tanzanya'daki Darüsselam Büyükelçiliği görevine getirildi.

Türk Kızılayı Genel Müdürü olarak görev yaptığı süre zarfında 3 milyon Suriyeli misafirin Türkiye'de insani koşullarda yaşamasını sağlamaya yönelik çalışmalara liderlik eden Dr. Güllüoğlu, Kızılay bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğünün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Dr. Güllüoğlu, Türk Kızılayı tarafından yürütülen Somali, Suriye, Pakistan, Gazze gibi insani yardım operasyonlarının tamamında sahada yer aldı ve bu çalışmaların Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu başta olmak üzere dünya insani yardım aktörleri tarafından bilinirliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar yürüttü.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Güllüoğlu, evli ve iki çocuk babası.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski