4 Ocak 2020 Cumartesi

Nevzat Çiçek Kimdir? aslen nereli?

Nevzat Çiçek Kimdir? aslen nereli?

Nevzat Çiçek nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir, asıl mesleği nedir? Habertürk ekranlarında sık sık görülen ve yorumlarıyla dikkat çeken isimler arasında bulunan Nevzat Çiçek aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir, daha önce nerelerde çalıştı? İşte Nevzat Çiçek hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Nevzat Çiçek aslen Adıyamanlı'dır. Zaza bir aileden geliyor. Asıl mesleği gazeteciliktir.

İşte Nevzat Çiçek'in merak edilen biyografisi:
Nevzat Çiçek 1977 yılında Adıyaman'ın Gerger ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu ilçede okudu. Ortaokul ve liseyi ise İstanbul'da tamamladı. Üniversiteyi ise Kazakistan'da Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyoloji Bölümüü'hde tamamladı. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Medya ve İletişim Bölümü'nü okudu.

Gazetecilik hayatına ise ilk olarak Kanal D'de stajyer olarak başladı. Daha sonra Nokta Dergisi'nde muhabir olarak işe başladı.  Taraf Gazetesi'nin açıldığı ilk dönemlerde çeşitli görevlerde bulundu.

TESEV tarafından yürütülen Terörle Mücadele Yasası Projesi'nde danışman olarak görev yapmaktadır.

Kürt Meselesi konusunda araştırmaları bulunan Nevzat Çiçek, aynı zamanda İslam coğrafyasına da duyduğu ilgiden dolayı çeşitli seyahatleri ve bu seyahatleri esnasında kaleme aldığı makaleleri bulunmaktadır.
previous post next article home