31 Ocak 2020 Cuma

Ömer Lütfü Avşar Kimdir? aslen nereli?

Ömer Lütfü Avşar Kimdir? aslen nereli?

Avukat Ömer Lütfü Avşar kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..

Çeşitli televizyon programlarında gündemi yorumlayan Ömer Lütfü Avşar’ın kim olduğu merak edilmekte. Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı görevini üstlenmiş olan Ömer Lütfü Avşar kimdir, nerelidir? İşte Ömer Lütfü Avşar hayatı, biyografisi.

Ömer Lütfü Avşar kimdir? aslen nerelidir?
1964 yılında dünyaya gelen hukukçu, avukat Ömer Lütfü Avşar Kırıkkale doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Ömer Lütfü Avşar baba tarafından aslen Hatay Belen’lidir. 1989 yılında üniversite mezuniyetinin ardından askerliğini tamamlamış, döndüğünde Ankara Barosunda staj yapmıştır.

Kazandığı hakimlik sınavı sonrası memuriyet atamasından istifa etmiş ve Ankara Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmıştır. 1992 yılında Avşar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve meslektaşları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı. Enstitü Dergisi imtiyaz sahipliği yapmış olup halen Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanlığı yapan Ömer Lütfü Avşar evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Günümüze kadar bir çok dergi ve ortak yazım kitaplarda makale ve yazıları yayımlanmıştır.
previous post next article home