1 Şubat 2020 Cumartesi

Hande Fırat Kimdir? aslen nereli?

Hande Fırat Kimdir? aslen nereli?

15 Temmuz'da Erdoğan ile yaptığı Facetime görüşmesiyle adından söz ettiren Hande Fırat kimdir aslen nereli kaç yaşında? Hande Fırat özel hayatı ve biyografisine gelin yakından bakalım.

Hande Fırat, 10 Eylül 1974'te Ankara'da dünyaya geldi. Liseyi Ankara Tevfik Fikret Lisesi'nde okudu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Radyo Televizyon ve Sinema" bölümünden mezun oldu. İyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

Gazetecilik kariyerine üniversite yıllarında Kanal D'de staj yaparak başladı. Daha sonra NTV ve BRT'de çalıştı. 1999'da CNN Türk kadrosuna "Başbakanlık muhabiri" olarak dahil oldu. İlerleyen yıllarda kanalın Ankara Haber Müdürü oldu. 2011'de CNN Türk Ankara Temsilciliği, 2014'te Kanal D Ankara Temsilciğine getirildi. 2016 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini üstlendi.

15 TEMMUZ'DA TARİHE GEÇTİ
15 Temmuz darbe girişimi gecesi kendisi için suikast girişiminde bulunulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a FaceTime üzerinden canlı yayınla bağlanan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Türk medya tarihine geçti.
previous post next article home