Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? aslen nereli?

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Adil Karaismailoğlu


Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


ADİL KARAİSMAİLOĞLU NERELİ?

Adil Karaismailoğlu 1969 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Adil Karaismailoğlu 28 Mart 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine atanmıştır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Bakanları görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski