Dr. Ender Saraç kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Dr. Ender Saraç kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? mesleği branşı ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Dr Ender Saraç


Dr. Ender Saraç kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? ilk eşi kim? kiminle evli? mesleği branşı ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.ENDER SARAÇ KAÇ YAŞINDA?

Dr. Ender Saraç 1959 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden doktor olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Erzurum ili İspir ilçesi Kırık Nahiyesi ve köylerinde yaptı.

Askerliğini tabip asteğmen olarak Çorlu'da Alay Tabibi olarak yaptı. Askerlik dönüşü İzmir'e giderek Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Aile hekimliği ihtisasını tamamladı.

1990 Yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Ender SARAÇ İzmir’den İstanbul'a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezinde çalıştı. 1989-1995 yılları arasında İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan’da ayurveda vb. Hindu tıp bilimi konularında eğitim gördü.


1994 yılında Türkiye'nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan "HAY SAĞLIK Merkezi"ni kurdu. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularındandır. Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Türk Akupunktur Derneği’nin bir buçuk yıl süren kurslarını bitirerek aldığı, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur sertifikası da bulunmaktadır.

İşyeri hekimliği sertifikası da olan Saraç, astroloji, meditasyon, reiki, NLP, yoga gibi çeşitli özel gelişim ve spiritüel eğitim programlarına da katılmıştır.

Ender Saraç, Show TV'de 2008 ve 2009 yıllarında "Ender Saraç’la Sağlıklı Günler" Programı yaptı. CNN Türk, TRT-1 ve TRT-int, ATV gibi çeşitli kanallarda toplum sağlığını ilgilendiren konularda düzenli programlar da yapmıştır. Posta Gazetesi'nde sağlık konularında yazılar yazmaktadır. Özel Hay Polikliniği'nde çalışmalarına devam etmektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Dr. Ender Saraç ilk eşi kim?

Ender Saraç, 1988 yılında Sevgi Saraç ile evlendi. Özcan adında bir çocukları oldu. Saraç çifti 2011 yılında boşandı.

Ender Saraç kiminle evli?

Ender Saraç, Benan Kurtuluş ile 7 Ekim 2013 tarihinde evlendi. Mikail (d.2010) adında bir oğlu ve 2014 şubat doğumlu bir kızı vardır.

Kitapları:

  • 2001 – Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
  • 2002 – Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
  • 2005 – Doğanın Şifalı Eli
  • 2007 – Ruhsal Gelişim ve Kader
  • 2008 – Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın
  • 2011 – İlaç Gibi Yemekler
  • 2012 – Artık Ruhunu da Besle

- Sitemizde yer alan diğer Tıp Hekimlerini listelemek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski