son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM İLETİŞİM

21 Mart 2020 Cumartesi

Miraç Kandili Mesajları, Kutlama Sözleri

En güzel Miraç Kandili Mesajları, Kutlama Sözleri

Miraç Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri. Recep Ayının 27. gecesi olan mübarek Miraç Kandili mesajları, resimli miraç kandili sözleri

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre, yılın 2. kandili bugün idrak ediliyor. Miraç Kandilini dualar ve ibadetlerle karşılamak isteyen Müslümanlar, sevdiklerine haber vermek isteyenler, tebrik ve kutlama mesajları ve sözleri araştırmaya başladı.

Ellerin semaya yükseleceği, ibadetlerin yapılacağı, dualarla Allah’tan yardım isteneceği bu anlamlı günde 2020 Kandil mesajları En güzel ve resimli Miraç Kandili mesajlarını sizler için derledik. Sizde sayfamızın yorum bölümünden kandil mesajlarınızı yazıp bizimle paylaşabilirsiniz…

Miraç Kandili mesajları

Allah’ım! Bizleri Regaip ile sana rağbet eden, Miraç ile yükselen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Sen’i hakeden kullarından eyle. Amin

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Gül dalında, dikense gülde güzeldir. Toprak yeşille, gökyüzü mavi ile güzeldir. Gözler manayla eller duayla, hayat imanla güzeldir. Umut dolu nice kandillere… Miraç Kandilimiz Tüm İnsanlık için Mübarek Olsun.

Senin vereceğin şifadan gayri başka şifa yoktur Allah’ım!… Gecenin karanlığını yarıp aydınlattığın gibi hastalarımızı da aydınlığa eriştir. Miraç Kandili’miz mübarek olsun

Mescid-i Harâm hüzünlü, Kâbe hüzünlü, Mescid-i Aksa hüzünlü, Kâbe’nin şubeleri camiler hüzünlü, Müslümanlar hüzünlü, Dünya hüzünlü… Ya Rabb’i! Bu geceyi hüzünlerimizin sevince çevrildiği, kulluk şuurumuzun güçlendiği bir gece eyle. İmtihanını hayırlara vesile kıl.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun…

Kandil Mesajları

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım, dünyayı kasıp kavuran bu virüsü bu mübarek gece ve aylar hürmetine def et dünyamızdan. Gitsin, tekrar gelmesin! Bitsin, tekrar başlamasın! Miraç gecemiz mübarek olsun

Ey Allah’ım! Minareleri ezansız, Camileri cemaatsiz bırakma, Başımızdaki musibetleri def eyle Allah’ım! Bu gecenin hayrına erişebilmek duası ile Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Erhamerrahimin! Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Bu mübarek gecede Dinim, dünyam, ailem ve malım hakkında af ve afiyet istiyorum. Allah’ım! Açıklarımı ört, korkularımı gider ve bana güven ver. Amin!

Rahmetin, faziletin, bereketin mevsimi Recep Ayının 27. gecesi Miraç Kandilinde, ülkemize, şehrimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

Kim senin rızanla bir sevinç yaşarsa daim kıl Allah’ım… Kim senden ötede hüzne dalmışsa sahip çık Allah’ım… Kim de DUA eder kabul olmasını isterse kabul eyle Allah’ım… Hayırlı Kandiller…

Kısa ve Anlamlı Kandil Mesajları

Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günleri geride bırakmak ümidi ile… Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Gül bahçesine girenler, gül olmasada gül gibi kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece kandiliniz mübarek olsun

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bu gecede dua edelim Rabbimize. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun, Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Tüm İslam âleminin mübarek Miraç kandilini kutluyor, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi iç huzura eriştirmesini Yüce Allahtan diliyorum…

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Allah sizlere, sevdiklerinle beraber, mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.. Miraç Kandiliniz Mübarek olsun…

Evet, şakk-ı kamer nasıl ki bir mucize-i risaletidir; nübüvvetini cin ve inse gösterdi. Öyle de, Mirac dahi bir mucize-i ubûdiyetidir; habibiyetini ervah ve melâikeye gösterdi. (Risale-i Nur / On İkinci Söz)

Sahibü’l-Mirac, Rahmeten li’l-Âlemîn olduğu gibi, onun Miraç gecesi de bir vesile-i rahmettir. Hem ehl-i imanın imanlarını kuvvetlendirdiği gibi, meyusiyetlerini de bir derece izale etti. (Risale-i Nur)

Miracın bâtını velâyettir; halktan Hakka gitmiş. Zâhir-i Mirac risalettir; Haktan halka geliyor. Velâyet, kurbiyet merâtibinde sülûktür; çok merâtibin tayyına ve bir derece zamana muhtaçtır. Nur-u âzam olan risalet ise, akrebiyet-i İlâhiyenin inkişafı sırrına bakar ki, bir ân-ı seyyale kâfidir. Onun için hadiste denilmiş: “Bir anda dönmüş, gelmiş.” (Risale-i Nur / Otuz Birinci Söz)
previous post next article home