son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM İLETİŞİM

20 Mart 2020 Cuma

Sağlık Ocağı saat kaçta açılır?

Sağlık Ocağı saat kaçta açılır?

Ciddi bir hastalık yoksa basit tedavi prosedürleri için devlet hastaneleri yerine sağlık ocaklarını tercih ediliyor. Aşılar için, tansiyon şeker ölçümleri için bu noktalara başvurmak, daha büyük hastanelerin iş yükünü de azaltıyor. Ancak sağlık ocağı mesai saatlerini herkes bilmiyor. Sağlık ocakları yani Aile hekimlerinin hizmet verdiği merkezler kaçta açılıyor?

Sağlık Ocağı Mesai Saatleri
Sağlık ocağı küçük yerleşim yerlerinde aile hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarının hizmet verdiği ocak –yer olarak bilinir. Hafta içi sabah saat 8’de açılan sağlık ocakları öğle saat 12’de öğle arası için kapanır saat 13’te yeniden hizmete açılır. Yine saat 17’de kapanır. Hafta içi belirlenen saatlerde hizmet veren sağlık ocaklarında çalışan aile hekim seçimi de yapılabilmektedir. Eğer hasta başka bir şehirde köyde ya da kasabada ise misafir hasta olarak tedavi edilir. Her aile için sağlık ocaklarında belirlenen aile hekimleri, aile ile ilgili tüm sağlık verilerine, verilen ilaç bilgisine sahiptir ve tedavinin takip edilmesi daha derli ve toplu olabilmektedir.

E-Nabız Sistemi ve Hasta Erişimi
Hastalar e-devlet platformu üzerinden e-nabız sistemine girebilir, tahlil sonuçlarına bakabilir ve aldıkları ilaçları görebilirler. E-nabız sistemi için ilk defa giriş yapacaklar, mutlaka şifre almak zorundadır.
previous post next article home