Gazeteci Başak Şengül kimdir? kaç yaşında? aslen nereli?

Başak Şengül kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Başak Şengül


Gazeteci Başak Şengül kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Tv100 Sunucusu Başak Şengül'ün hayatı hakkında merak edilenler..


BAŞAK ŞENGÜL KAÇ YAŞINDA?

Tam adıyla Emine Başak Şengül, 1979 yılında Kütahya'da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda ailesiyle beraber İstanbul'a yerleşen Şengül, Pertevniyal Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu.

Henüz lise yıllarında haberciliğe merak saran Şengül, 2000 yılında üniversitedeyken CNN Türk'te stajyer olarak çalıştı. Mezun olduktan sonra kanalda 6 yıl boyunca muhabirlik yaptı. 2006 yılında "Gece Görüşü" adlı programın sunuculuğunu üstlendi. Ardından "Farkında Mısınız?" isimli programı hazırlayıp sundu.


2009 yılının nisan ayında Habertürk TV'ye haber spikeri olarak transfer olan Şengül, buradaki yaklaşık 5 aylık sürecin ardından yuvaya geri döndü. CNN Türk'te gün içindeki haber bültenleriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Ayrıca "Bugün" ve "Akıl Çemberi"nin de sunuculuğunu yaptı.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

2005 yılında hazırladığı "AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler" dizi haberiyle haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Başarı Ödülü'ne layık görüldü.

Başarılı gazeteci, haberlerde kadınlar ve çocuklar için pozitif ayrımcılık gözetilmesini savunuyor. Siyaset, eğitim, bilim ve umut verici gelişmeleri muhabir heyecanıyla takip ettiğini söylüyor. İyi derecede İngilizce bilen Şengül; fırsat buldukça yüzme, kickboxing, Wing Chun, fotoğraf ve çizime zaman ayırıyor. Ayrıca hayvanları, gezip görmeyi, yeni yemekler tatmayı çok seviyor.

Başak Şengül, ayrıca CNN Türk'te hafta içi her gün ekrana gelen Günlük programını sundu. CNN Türk ile yollarını ayıran başarılı sunucu Başak Şengül bir süre Haber Global TV'de Mesele adlı programı hazırlayıp sunmuştur.


Haber Global Tv ile yollarını ayıran sunucu Başak Şengül, günümüzde halen TV100 ekranlarında, "Başak Şengül ile Doğru Yorum" programını hazırlayıp sunmaktadır.

Başak Şengül evli mi?

Başak Şengül henüz evlenmiş değildir. Şengül, bir röportajında "evli misiniz?" sorusuna, "Evli değilim. Fallarda hep 3 vakte kadar diyor." şeklinde cevap vermişti.

- Sitemizde yer alan diğer TV100 ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski