Funda Kocabıyık Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Funda Kocabıyık kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? mesleği ne?  biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Funda Kocabıyık


Funda Kocabıyık kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? mesleği ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Valilik görevi öncesinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak görev yapan eski Uşak Valisi Funda Kocabıyık hakkında merak edilenler.

Funda Kocabıyık kimdir?

Funda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde öğrenimini tamamladı. 1994 yılında felsefe öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi'nde göreve başladı.

1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi'nde felsefe öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı'nın açtığı müfettiş yardımcılığı sınavını kazanarak müfettiş yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında bakanlık müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı.

28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 2018/202 sayılı kararı ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 6. Maddeleri gereğince Uşak'a vali olarak atandı.

Görevden alındı!

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İçişleri Bakanlığı tarafından 27 Nisan 2022 tarihinde, geçici görevlendirme ile Ankara'ya çekildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Uşak Valisi Funda Kocabıyık, geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" denildi.

Funda Kocabıyık kiminle evli?

Eski Ak Parti Milletvekili Recep Kocabıyık'ın eşi Kocabıyık, evli ve iki çocuk annesidir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski