İsmail Küçükkaya kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı

Fox Tv İsmail Küçükkaya kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Fox Tv İsmail Küçükkaya kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

FOX TV'de yayınlanan "Çalar Saat" adlı sabah programının sunucusu İsmail Küçükkaya hakkında bilgiler.

İsmail Küçükkaya 1972 yılında Kütahya Simav'da dünyaya geldi. Annesinin adı Halise Küçükkaya, Babasının adı ise Yunus Küçükkaya'dır. İlk ve orta öğrenimini Kütahya'da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik yaparak başladı.

Hürriyet Gazetesi'nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi'nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı. 2013 yılı Eylül ayında Fox TV'de "Çalar Saat" adlı programı sunmaya başladı.

2008 yılında "Cumhuriyetimize Dair" ve 2012 yılında "Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı" adlı iki kitap yazmıştır.

Gazeteci İsmail Küçükkaya 10 Temmuz 2016'da Samsun'da görev yapan görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile evlendi ve 2 yılın sonra boşandı.

Sitemizde bulunan diğer FoxTv ekran yüzlerini görmek için tıklayın..
Daha yeni Daha eski