Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? hangi üniversitede nerede görevli? görevi ne?  biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Nihat Hatipoğlu


Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? hangi üniversitede nerede görevli? görevi ne? özgeçmişi, biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


Ülkemizde gerçekleşen Kahramanmaraş depremleri için hazırlanan "Türkiye Tek Yürek" yardım gecesi yayını, 15 Şubat Çarşamba akşamı saat 20:00'de başlayacak. Yardım programına Türkiye'deki tüm kanallar ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan televizyonlarında canlı yayınlanacak. Programın sunucuları; Nihat Hatipoğlu, Pelin Çift, Çağla Şıkel, Tümer Doğru, Nazlı Çelik, Acun Ilıcalı, Deniz Bayramoğlu ve Didem Arslan Yılmaz olacak.

NİHAT HATİPOĞLU NERELİ?

Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakır'lıdır. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı.

Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef Radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir.


2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını birinci olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.

Halen Atv'de programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

Nihat Hatipoğlu nerede görevli?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rektör atamalarına ilişkin kararıyla, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü'ne getirilmiştir.Nihat Hatipoğlu kiminle evli? eşi kim?

Nihat Hatipoğlu, Emel Hatipoğlu ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Nihat Hatipoğlu eşi Emel Hatipoğlu
Nihat Hatipoğlu eşi Emel Hatipoğlu

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski