Ramazan Ayının 15. Günü Cuma Ne Olacak? Beklenen ses nedir?

Ramazan Ayının 15. Günü Cuma Ne Olacak? Beklenen ses nedir?

Ramazan Ayının 15. Günü Cuma Ne Olacak? Beklenen ses nedir? mehdi (a.s) mı geliyor? Son dönemde yaşanan doğal afet ve salgın vakalarının artışı bazı söylentilerinde yayılmasına sebep oluyor. Vatandaşı telaşa sürükleyen bu olayların ardı arkası kesilmezken son olarak ortaya atılan ve Ramazan ayının 15.günü yaşanması olası felaket söylentilerine Diyanet İşleri Başkanlığı açıklık getirdi.
11 ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kalan sosyal medyada hızla yayılan bir başka söylenti vatandaşları telaşa sürükledi. Ramazan ayının 15. gününün Cuma gününe gelmesinin felaketlere işaret ettiği ve bir takım olayların yaşanacağı söylentileri Diyanet İşleri Başkanlığı'nı harekete geçirdi.

Ramazan Cuma günü başlıyorsa ayın 15'ine dikkat Mücahit Han Videosu


Diyanet İşleri Başkanlığı'dan Söylentilere Yönelik Açıklama
7. Son olarak, on dört asırdır birçok Ramazan’ın ilk günü/on beşinci günü bu sene olduğu gibi cumaya denk gelmiş; ancak tarihi kaynaklar, söz konusu rivayetlerde zikredilen olayların gerçekleştiğine dair bir bilgiye yer vermemiştir."

Ramazan ayının 15. günü ile ilgili Hadis-i Şerif

Rasulullah (sav) şöyle buyurdu:
“Ramazan ayının 15’inde Cuma günü kuşluk vaktinde gökten bir ses olur. Bu olay Ramazan’ın ilk gününün Cumaya denk geldiği ayda olur. Uyuyanı uyandıran bir hidde olur”. “O sene depremler ve nezlenin çok olduğu bir senedir”. Gökten gelen sesi duyduğunuzda Allah’a secde edin ve şöyle deyin: “Subhanel Kuddüs, Subhanel Kuddüs, Rabbunal Kuddüs” (Ey Rabbimiz Sen Kusursuzsun, Sen Yücesin)


Ramazan'nın Başı Cuma'ya Denk Geldiği İçin Bu Ramazan Sonrasında Mehdî Geliyor mu?

Cübbeli Ahmet Hoca'nın konu ile ilgili açıklamaları
Daha yeni Daha eski