Gazeteci Ahmed Arpat kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Ahmed Arpat Kimdir? nereli? kaç yaşında?
Ahmed Arpat

NTV Spikeri Gazeteci Ahmed Arpat kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? NTV spikerleri kadın erkek biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


AHMED ARPAT KİMDİR?

Ahmed Arpat 1976 yılında İzmir'de doğmuştur. Özel Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun olmadan önce henüz okuldayken okul gazetesinin muhabirliğini yapmıştır. Liseden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden başarıyla mezun olmuştur.

1996 yılında başında Tuncay Özkan'ın olduğu Kanal D Haber Merkezi'nde stajını tamamlamıştır. 2001 yılında İngiltere'de South Kensington'da bulunan dil okulunda İngilizcesini geliştirebilmek adına eğitim almıştır.

Ahmet Arpat, Eylül 1997-Haziran 2002 tarihleri arasında dört yıl on ay süre ile Kanal D televizyonunda Tuncay Özkan'ın haber ekibinde muhabir olarak çalışmıştır. Sonrasında Show TV'ye transfer olarak Haziran 2002-Aralık 2007 tarihleri arasında beş yıl yedi ay süre ile muhabir olarak çalışmıştır.


Show TV‘de muhabir olarak görev yaptığı sırada, 13 Mart 2003 tarihinde Irak savaşını takip etmek için Bağdat‘ta göre yapmıştır.

Askerlik görevini 2004-2005 yılları arasında Hatay'da jandarma çavuş olarak yapmış ve 2005 yılının Mayıs ayında terhis olmuştur.

2008 yılının başında yeniden Kanal D televizyonuna dönerek Ocak 2008-Mayıs 2011 tarihleri arasında üç yıl beş ay süre ile muhabir olarak görev almıştır. Kanal D Ana Haber Bülteni‘ni sunmakta olan Mehmet Ali Birand‘ın saha muhabiri olarak görev yapmıştır.

Ahmet Arpat, Mayıs 2011-Ağustos 2011 tarihleri arasında dört ay kadar TRT Türk televizyonunda sunucu-editör olarak görev yapmıştır. Aynı yılın Eylül ayında NTV‘de çalışmaya başlamış ve NTV’de gece bültenini 8 Mart 2013 tarihine dek sunmuştur.

NTV gece bültenini sunan Ahmet Arpat, 8 Mart 2013 tarihinde görevini Buket Aydın’a bırakmıştır.

Ahmet Arpat'ın babası Cengiz Arpat, 01.12.2019 tarihinde 76 yaşında yaşamını yitirmiştir. Ahmet Arpat, iyi derecede Fransızca ve İngilizce yazıp konuşabilmektedir.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın.. 


AHMED ARPAT KİMİNLE EVLİ?

Motosiklet tutkunu olan Ahmet Arpat, Özge Arpat ile dünya evine girmiştir. Deniz adında bir oğlu vardır.

- Sitemizde bulunan diğer NTV ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski