Galip Ensarioğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu Kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Galip Ensarioğlu

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu Kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


GALİP ENSARİOĞLU KİMDİR?

Asıl adı Mehmet Galip Ensarioğlu'dur. Ensarioğlu 1 Ekim 1966 yılında Diyarbakır'da doğdu. Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

Gıda toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve inşaat müteahhitliği yaptı.

Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği , Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği , Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu, Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı ile Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin kuruculuğunu yaptı ve Yönetim Kurulları Üyeliklerinde bulundu.

26. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili seçilen Ensarioğlu, iki yıl Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını yürüttü.

Mehmet Galip Ensarioğlu; iyi düzeyde Kürtçe, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Galip Ensarioğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde, Ak Parti tarafından Diyarbakır'dan aday gösterilmiş ve 28. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili olarak seçilmiştir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski