13 Mayıs 2020 Çarşamba

Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler uzmanı akademisyen Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler uzmanı akademisyen Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.

Son zamanlarda katıldığı televizyonlardaki yaptığı çarpıcı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Hasan Basri Yalçın Türk Gazeteci Yazar, köşe yazarı ve öğretim üyesidir. Siyasal alanda kaleme aldığı kitaplar ve köşe yazıları ile internet kullanıcıları tarafından aranmaktadır.

Hasan Basri Yalçın 1973 İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitimine devam etti. Ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Doktora eğitimini 2011 yılında University Cincinnati’de Siyaset Bilimi alanında “The Strugle of Autonomy: A Realist Theory of İnternational Relations” tez çalışmalarıyla tamamladı ve 2012 yılında Türkiye’ye döndü.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfında bilim adamı, aynı zamanda araştırmacı ve analist uzmanı olarak görev yaptı. Çeşitli ulusal gazetelerde köşe yazıları kaleme aldı. 2018 yılında Sabah Gazetesi çatısı altında köşe yazarlığı yapmaya başladı. Günümüzde İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi olarak kariyerini sürdüren Hasan Basri Yalçın Uluslararası ilişkiler teorisi, uluslararası güvenlik, strateji, NATO ve sosyal bilimler felsefesi alanında kapsamlı çalışmaları ile birlikte SETA Strateji Araştırmaları Direktörü olarak görevini icra etmektedir.

hasan basri yalçın hoca hakkında bilgi

Hasan Basri Yalçın akademk yayınlarının yanı sıra 4 kitap kaleme aldı. Yazar Hasan Basri Yalçın istanbul’da yaşamaktadır.

Hasan Basri Yalçın kitapları

  • Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri
  • Ulusal Güvenlik Stratejisi
  • Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi
  • Avrupa’da PKK Yapılanması

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home