Mahir Ünal kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Mahir Ünal

Mahir Ünal kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? özgeçmişi, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


MAHİR ÜNAL NERELİ?

Mahir Ünal 1 Temmuz 1966 tarihinde Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Ünal, İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Bir süre İstanbul Ticaret Odası'nda müşavir olarak görev yaptı.

2004 ve 2009 yerel, 2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi seçim kampanyası strateji ekibinde danışmanlık yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.


Irak, Malezya, Kıbrıs ve Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında strateji ekiplerinde görev aldı. Ayrıca bazı siyasilere etkili iletişim hususunda danışmanlık yaptı.

Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmeti verdi. Özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Bir vakıf üniversitesinde MBA'da örgütsel davranış dersleri verdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Anabilim Dalında doktorası devam etmektedir.

2011 ve 2015 genel seçimlerinde Kahramanmaraş Milletvekili seçildi. 24 Kasım 2015 - 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili olarak çalışmalarını sürdürürken, AK Parti Grup Başkanvekilliği'nden affını talep ettiğini açıkladı.

Mahir Ünal, Ak Parti'nin üç dönem kuralı gereği, 3 dönem Meclis'te görev yaptığı için 14 Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekili adayı olamamıştır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski