Müsavat Dervişoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Müsavat Dervişoğlu kimdir? İYİ Parti İzmir Milletvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu aslen nerelidir? Kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
Müsavat Dervişoğlu

Müsavat Dervişoğlu kimdir? İYİ Parti İzmir Milletvekili Dursun Musavat Dervişoğlu aslen nerelidir? kaç yaşında? Biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


MÜSAVAT DERVİŞOĞLU NERELİ?

Tam adı Dursun Müsavat Dervişoğlu, 1960 yılında Ankara'da dünyaya gelmiş olup, Aslen Ordu  Fatsalı'dır. Annesinin adı Neşide Dervişoğlu, babasının adı Av. Nail Dervişoğlu'dur. Adalet ve Hürriyet adlarında kardeşleri vardır. İlkokul ve ortaokulu Fatsa'da okudu. Lise eğitimini ise Ankara, Fatsa ve Samsun'da tamamladı.

1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesine kayıt yaptırdı. Dursun Müsavat Dervişoğlu, 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan askeri darbe ile zorunlu olarak öğrenimine ara verdi. Dursun Müsavat Dervişoğlu daha sonra öğrenci aflarından yararlanarak ön lisans eğitimini tamamladı. Dursun Müsavat Dervişoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde okumaya devam etti.


Milliyetçi Hareket Partisi'nin çeşitli kademelerinde ve gençlik organizasyonlarında önemli görevler yüklenen Dursun Müsavat Dervişoğlu, 1978 yılında Fatsa(Ülkücü Gençlik Derneği Başkanlığı il başlayan siyasi yöneticilik hayatını,1987-1989 yılları arasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı ile devam ettirdi. Dursun Müsavat Dervişoğlu, 1989 yılında Genel Başkanlığından alınarak, Alparslan Türkeş tarafından MHP Genel Merkez'de görevlendirildi. Müsavat Dervişoğlu Daha sonra Alparslan Türkeş tarafından İzmir teşkilatında görev yapmak için İzmir'e gönderildi.

2000-2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı olarak görev yapan Dursun Müsavat Dervişoğlu, 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için MHP İzmir İl Başkanı görevinden istifa etti. Olamayınca ilk Kongrede yeniden il başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Genel Milletvekilli seçimlerinde milletvekili olmak için tekrar istifa etti.4 Kasım 2012'de MHP Genel Başkanlığına aday oldu. Seçimi Kazanamadı ancak parti içerisinde söz sahibi olduğunu ispatladı.

Musavat Dervişoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde, İYİ Parti tarafından İzmir 1. Bölgeden tekrar aday gösterilmiş ve 28. Dönem İyi Parti İzmir Milletvekili olarak seçilmiştir.

Yorum Gönder